اخبار سیاسی

آکسیوس: سفیر آمریکا به رغم هشدار کرملین، روسیه را ترک نکرده است

پایگاه خبری آکسیوس به نقل از منابع گزارش داد، جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه به رغم توصیه روس ها برای عزیمت به واشنگتن برای انجام یک سری رایزنی ها بعد از اعمال تحریم های جدید دولت بایدن، روسیه را ترک نکرده است.

25 اردیبهشت 1400

باغ ارم شیراز با رُزها و سرونازهای جهانی، عکس

شیراز را نه تنها به ادبیان و شاعرانی دنیای همچون سعدی و حافظ می شناسند، بلکه آوزاه و شهرت شیراز از گذشته های دور به شهر باغ های سرسبز، شهر و گل و بلبل در دنیا پیچیده و گردشگران زیادی را از اقصی نقاط دنیا به این شهر می کشاند. باغ ارم نگین باغ های شیراز است،...

23 اردیبهشت 1400

خبرنگاران توسعه دولت الکترونیک در صندوق بازنشستگی کشوری

تهران - خبرنگاران - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در یادداشتی در صفحه اینستاگرام، به تشریح عملکرد این صندوق در زمینه ارتقای دولت الکترونیک پرداخته است.

21 اردیبهشت 1400

هشدار مسکو به جمهوری چک درباره عواقب اخراج دیپلما ت های روسیه

سخنگوی وزارت امور خارجه و یک مقام دومای روسیه درباره عواقب جدی اخراج دیپلمات های روسی از جمهوری چک هشدار داده و تأکید کردند که این اقدام تنها به پیروی از آمریکا و بدون ارائه هیچ دلیل واقعی انجام شده است.

19 اردیبهشت 1400

بایدن: شروع غنی سازی 60 درصدی از سوی ایران به پیش روی مذاکرات برجام کمکی نمی کند

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به شروع غنی سازی 60 درصد توسط ایران گفت: این امر نمی تواند تاثیری بر فرایند مذاکرات برجامی داشته باشد.

19 اردیبهشت 1400

واکنش مقام روسیه به نامه 140 قانونگذار آمریکایی درباره توافق جامع با ایران

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی درخواست قانونگذاران آمریکایی از دولت بایدن برای دستیابی به آنچه توافق جامع با ایران خوانده اند را درخواستی دور از واقعیت توصیف کرد.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران لبخندها و تلخندهای تابستان 1399 در استان سمنان

سمنان- خبرنگاران- تابستان 1399 در استان سمنان با خود فراز و نشیب هایی داشت، افتتاح طرح ها، موفقیت های ورزشی یا سرمایه گذاری برای توسعه نویدبخش آینده روشن بود و از سویی بعضی حوادث نیز هشداری برای مراقبت های پیشگیرانه شد.

14 اردیبهشت 1400

پنج وزیر دولت فردا در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند

تهران (پانا) - وزرای امورخارجه، صمت، بهداشت، راه و شهرسازی و دفاع و روسای بانک مرکزی و گمرک روز دوشنبه برای ارائه توضیحاتی در حوزه کاری خود در کمیسیون های تخصصی مجلس حضور می یابند.

14 اردیبهشت 1400

شرایط ترددهای مرزی با ترکیه مناسب است

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از حذف صف های طولانی مرزی کامیون ها میان ایران و ترکیه طی 3 ماه اخیر خبر داد.

13 اردیبهشت 1400

سزار مرزی دولت بایدن کناره گیری می نماید

هیل نوشت: روبرتا جاکوبسن هماهنگ کننده و مسئول امور مرز جنوبی در کاخ سفید رسما در انتها ماه جاری پست خود در دولت بایدن را ترک می نماید.

11 اردیبهشت 1400

جنجال بر سر تشریفات ملاقات اردوغان با سران اتحادیه اروپا

ملاقات اردوغان با سران اتحادیه اروپا در آنکارا حاشیه هایی به همراه داشت که از تشریفات دیپلماتیک آن نشات می گرفت. این حواشی اکنون تبدیل به یکی از چالش های ترکیه با بعضی کشورهای این اتحادیه شده است.

8 اردیبهشت 1400

تولید نخستین واکسن آبزیان و آنفلوآنزای انسانی به همت دانش بنیان ها

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان توانمندی شرکت های دانش بنیان در رفع نیاز کشور گفت: امروز خوشبختانه به همت شرکت های دانش بنیان تولید نخستین واکسن آبزیان و نخستین واکسن آنفلوآنزای نوترکیب انسانی (فصلی) رونمایی شد.

8 اردیبهشت 1400

وزیر ورزش پرسپولیسی است؟

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش وجوانان درباره صحبت هایی که در خصوص استقلالی یا پرسپولیس بودن او و حمایتش از یک تیم خاص مطرح می شود، گفت: اصالتی برای این موارد قائل نیستم. اینکه آدم طرفدار یک رنگ باشد نه اقتضای شغل من است و نه جایگاه من.

2 اردیبهشت 1400

جدیدترین آمار کرونا در شبانه روز گذشته ، 11750 بیمار جدید و 94 فوتی

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیما سادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز 12 فروردین 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 11 هزار و 750 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 371 نفر از آنها بستری شدند.

31 فروردین 1400

یک میلیون مهاجر سال جاری به مرز آمریکا-مکزیک خواهند رسید

یک مقام ارشد مرزی آمریکایی بر این باور است که بیش از یک میلیون مهاجر سال جاری خود را به مرز آمریکا-مکزیک خواهد رساند.

29 فروردین 1400

خبرنگاران حمایت از طرح های توسعه محور اولویت فرمانداری خواهد بود

یاسوج - خبرنگاران - فرماندار کهگیلویه بر فعالیت بیشتر مدیران برای اجرای برنامه های توسعه محور تاکید نمود و گفت: طرح های توسعه بدون هیچ گونه مسئله ای از سوی فرمانداری حمایت خواهد شد.

28 فروردین 1400

10 فیلم برتر رابرت داونی جونیور؛ مرد آهنی هالیوود

در این نوشته به بررسی بهترین فیلم های رابرت داونی جونیور، بازیگری که در سال های اخیر به یکی از مشهورترین و پول سازترین ستاره های هالیوود تبدیل شده است، می پردازیم.

23 فروردین 1400

خبرنگاران انتقاد هند از توصیه نفتی عربستان

تهران- خبرنگاران- وزیر نفت هند توصیه همتای سعودی اش به دهلی نو برای برداشت از ذخیره نفتی اش را مورد انتقاد قرار داد و آن را غیردیپلماتیک توصیف کرد.

23 فروردین 1400

آنتونوف: آمریکا حق ندارد به روسیه درس زندگی بیاموزد

سفیر روسیه در واشنگتن با تأکید بر غیرقابل قبول بودن ادعاهای آمریکا درباره شرایط حقوق بشر در روسیه، گفت: درخواست غربی ها برای آزادی یک فرد محکوم شده بر اساس قوانین ملی روسیه، دخالت در امور داخلی کشور ماست.

22 فروردین 1400

روسیه دیگر رابطه ای با اتحادیه اروپا ندارد

به گزارش خبرنگاران، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه چین در سخنانی گفت: دیگر رابطه ای با اتحادیه اروپا نداریم.

19 فروردین 1400
تعداد: (354)