تور ارزان ارمنستان: لجبازی تازه باکو با ارمنستان

به گزارش مینی نت، ایسنا نوشت: دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد، نشستی که قرار بود بین وزرای امور خارجه این کشور و ارمنستان در استکهلم سوئد برگزار گردد، با تصمیم جمهوری آذربایجان لغو شد.

تور ارزان ارمنستان: لجبازی تازه باکو با ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش پایگاه نیوز.ای ام، براساس اعلام این سخنگو، جمهوری آذربایجان به سبب سفر غیرقانونی نمایندگان مجلس ارمنستان به قراباغ این نشست را سازماندهی نکرد.

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری آذربایجان تصریح شد: همانطور که می دانید، در نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان امنیت و همکاری اروپا در تاریخ 2-3 دسامبر، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز شرکت داشت. روسای گروه مینسک وابسته به این سازمان پیشنهاد دادند نشستی بین وزیران خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان در چارچوب این برنامه برگزار گردد.

در ادامه این بیانیه آمده است: همزمان چند ساعت قبل از این نشست برنامه ریزی شده، تعیین شد که یک گروه از نمایندگان مجلس ارمنستان سفری غیرقانونی به خاک جمهوری آذربایجان (قراباغ) داشته اند. طرف جمهوری آذربایجان در پاسخ به این اقدامات، برگزاری نشست دو وزیر را به صلاح ندید.

بعلاوه باکو گفت، موضع ایروان باعث تضعیف کوشش ها با هدف ایجاد صلح در منطقه می گردد.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان در 16 نوامبر، پس از شدیدترین تقابل خود از زمان جنگ سال گذشته و با درخواست روسیه برای جلوگیری از رویارویی، بر سر آتش بس در مرزهایشان توافق کردند. پس از شدیدترین نبرد از زمان جنگ 44 روزه سال گذشته میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قراباغ که بیش از 6500 کشته بر جای گذاشت، ارمنستان از روسیه درخواست یاری کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1848

به "تور ارزان ارمنستان: لجبازی تازه باکو با ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: لجبازی تازه باکو با ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید