اخبار صنعت

11 طرح فضایی گواهی ثبت اختراع دریافت کردند

معاون پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت 7 طرح اختراع از دستاوردهای متخصصان و اخذ 4 گواهی اعتبارسنجی اختراع اطلاع داد.

14 تیر 1399

نگرانی از ورشکستگی شرکت هواییایرفرانس

کمیسیون اروپا روز دوشنبه بیان نمود: ورشکستگی شرکت هواپیمایی فرانسه که در پی شیوع کرونا از فعالیت های آن به شدت کاسته شده است، آسیب جدی به اقتصاد فرانسه وارد خواهد کرد.

12 تیر 1399

کیت 55 دقیقه ای تشخیص کرونا در دانشگاه امیرکبیر فراوری شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه مقابله با کرونا به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور رونمایی شد که در این مراسم 28 محصول دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز معرفی شدند.

5 تیر 1399

بالانس پیستون کمپرسورهای گازی ساخته شد

خبرنگاران/خوزستان برای نخستین بار در کشور بالانس پیستون کمپرسورهای گازی نوع بورسیگ گریز از مرکز در شرکت نفت و گاز آغاجاری ساخته شد.

2 تیر 1399

راه کار وزارت علوم برای مواد غذایی بلا استفاده در انبار دانشگاه ها، بسیاری دانشگاه ها انبارها را معین تکلیف کردند

معاون صندوق رفاه دانشجویان گفت: بسیاری از دانشگاه ها مشکل مواد غذایی در انبار مانده را ندارند و در سرانجام سال 98 انبارهای غذایی را کنترل نموده و مواد غذایی با تاریخ مصرف نزدیک را مشخص تکلیف کردند؛ برای باقی دانشگاه ها راه کارهایی اتخاذ شده...

1 تیر 1399

تشویق به سفر برای نجات گردشگری، پرواز به سیسیل ایتالیا با نصف قیمت

دولت ایتالیا با مقامات محلی برای بازگرداندن گردشگران همکاری میکند و 50 میلیون یورو (حدود 54 میلیون دلار) برای یاری صنعت گردشگری این جزیره اختصاص داده است. به گزارش تایمز، پرداخت نیمی از هرینه پرواز و یک سوم هزینه های هتل و بلیط های رایگان برای موزه ها و...

30 خرداد 1399

کدام نمادهای بورسی از ریزش قیمت نفت متاثر شدند؟

به گزارش تجارت نیوز، به دنبال افت شدیدی که قیمت نفت برنت و WTI دو شب گذشته تجربه کردند، گروه فرآورده های نفتی معاملاتی با گرایش منفی را آغاز کردند.

27 خرداد 1399

هشدار نسبت به حجم زیاد پساب های پرورش ماهی در خرمشهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر گفت: حجم بالای پساب مجتمع های پرورش ماهی شهید احمدیان خرمشهر تهدیدی برای کشاورزی مناطق اطراف است و باید چاره ای برای آن اندیشیده گردد.

21 خرداد 1399

اعطای تسهیلات ارزان قیمت به بنگاه های تعاونی فراوری محصولات بهداشتی

معاون امور تعاون وزارت تعاون گفت: از محل تفاهم نامه چهارجانبه میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و معاونت امور تعاون به این نوع بنگاه های تعاونی تسهیلات ارزان قیمت اختصاص داده ایم تا ظرفیت فراوری خود را بالا...

18 خرداد 1399

مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند

ایسنا/ براساس سخنان رئیس جامعه هتلداران استان مازندران، مسافران به هتل ها نیامدند، در چادر و ویلاها ماندند.

10 خرداد 1399

مسمومیت 722 نفر با الکل صنعتی در فارس

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس از افزایش آمار مسمومیت ها با الکل صنعتی به 722 نفر اطلاع داد.

8 خرداد 1399

بهترین فیلم های جان فورد؛ برای عالیجناب تک چشم

در سیر تاریخ هنر و در مقیاسی کوچک تر سینما، همیشه هنرمندانی ظهور نموده اند که با دنیا بینی خاص خود در صدد ساخت دنیایی متناسب با روحیات و ارزش های مورد قبول از سوی خود بوده اند. آن ها بر خلاف دیگر هنرمندان تنها به فراوری فیلم اکتفا نمی کردند، بلکه در حین...

3 خرداد 1399

عربستان خواهان برگزاری نشست فوق العاده اوپک پلاس شد، ریاض کوتاه آمد

عربستان خواهان برگزاری نشست فوق العاده مشترک میان کشورهای عضو و غیرعضو اوپک برای یاری به بهبود شرایط بازارهای جهانی نفت شد.

2 خرداد 1399

پ.ک.ک عامل انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه

پ.ک.ک مسئولیت انفجار خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه را برعهده گرفت.

1 خرداد 1399

استفاده بهینه دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از پسماند های دیجیتالی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه امام خمینی(ره) با اشاره دستاورد های پژوهشی دانشگاه گفت: طرحی با عنوان پسماند های دیجیتال در دانشگاه در حال اجرا است که در این طرح از قطعات وسائل دیجیتالی غیر قابل مصرف استفاده می شود.

1 خرداد 1399

مردان کمتر از زنان به سلامت خود اهمیت می دهند

فریبا سهرابی در مصاحبه با خبرنگاران، با بیان اینکه از یکم تا هفتم اسفند هفته ملی سلامت مردان نامگذاری شده، گفت: شعار امسال هفته ملی سلامت مردان محیط کار سالم کارکنان سالم در نظر گرفته شده است.

28 اردیبهشت 1399

قرار دریافت 12 محقق ایرانی در فهرست دانشمندان پراستناد جهان

بر اساس رتبه بندی های جهانی 12 دانشمند ایرانی از 9 دانشگاه کشور در لیست 6200 پژوهشگر پراستناد برتر جهان قرار گرفتند، ضمن آنکه بر اساس رتبه بندی کیواس، دانشگاه های شریف،تهران و شیراز ارتقای 100 پله ای داشته اند.

25 اردیبهشت 1399

خبرنگاران فروشگاه های مجازی و اینترنتی در مازندران فعال می شود

ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران با تاکید بر این که واحدهای صنفی استان تا 15 فروردین ماه سال جاری تعطیل است ، به متخلفان صنفی که از این محدودیت ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا سرپیچی کنند ، هشدار داد.

24 اردیبهشت 1399

قیمت هر بشکه نفت برنت به 26 دلار و 98 سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت در خاتمه معاملات روز آدینه با یک دلار و 49 سنت معادل 5.2 درصد کاهش به 26 دلار و 98 سنت رسید.

20 اردیبهشت 1399

تأثیرات تکنولوژی بر تغییرات اقلیمی چیست؟

به عقیده بسیاری از کارشناسان تغییرات اقلیمی (Climate Change) عظیم ترین بحرانی است که انسان تا به امروز با آن روبرو شده و اگر در برابر آن اقدامی نشود، عواقب جبران ناپذیری در انتظار زمین خواهد بود. در این گزارش به تأثیرات هوش مصنوعی، فناوری 5G و علوم داده ها بر...

20 اردیبهشت 1399
تعداد: (160)