گشت های ویژه تعزیرات در راستای مبارزه با گرانفروشی اقلام شب یلدا

به گزارش مینی نت، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات از اجرای گشت های ویژه تعزیرات در راستای مبارزه با گرانفروشی اقلام شب یلدا اطلاع داد.

گشت های ویژه تعزیرات در راستای مبارزه با گرانفروشی اقلام شب یلدا

محمدعلی اسفنانی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای تنظیم بازار و حمایت از حقوق مصرف نمایندگان، در اجرای طرحهای ویژه برای مناسبتهایی چون شب یلدا و ... بازرسین اتاق اصناف و اتحادیه ها در کنار بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه سازمان تعزیرات فعالیت دارند.

وی توضیح داد: در این ایام بیشتر روی نوع ارائه و قیمت گذاری مراکز مختلف عرضه نماینده اقلام خوراکی مورد مصرف مردم و نحوه رعایت بهداشت آن ها نظارت می کنیم.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات در ادامه اعلام کرد: سازمان دامپزشکی بر نوع عرضه مواد خام دامی مثل گوشت قرمز و مرغ به همراه کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی بر شرایط عرضه غذا و کالا در رستورانها و مراکزی که مستقیما کالاهای مصرفی فوق را به دست مردم میرسانند، نظارت دارند و یا بازرسی ها به وسیله خود آنها انجام میگردد و تخلفات را به ما ارجاع می دهند.

اسفنانی همپنین تاکید نمود: در بعضی موارد که ضرورت دارد برخورد صریح و جدی در محل صورت بگیرد، با مدیر کل گشتهای سازمان تعزیرات و یا با مسئول گشت در هر استان هماهنگ میگردد و به این شکل اقدامات مورد احتیاجر انجام میگیرد.

وی یادآور شد: این گشتها به این مفهوم نیست که ما بازرس یا کارشناسی را به محل بفرستیم زیرا کارشناس و بازرس مربط به اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت است و در صورت احتیاج حکم مربوطه در محل صادر شده و اجرایی میگردد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات تاکید نمود: در بعضی موارد که احتیاج است واحد صنفی تخلف پلمپ گردد، یا نصب پلاکارد دال بر وقوع تخلف صورت بگیرد، اقدامات مربوطه اجرایی خواهد شد.

اسفنانی بعلاوه اضافه نمود: مردم گزارشات مربوط به تخلفات گرانفروشی و کم فروشی را به وسیله سامانه 135 سازمان تعزیرات که هم به صورت تلفنی و هم به صورت پورتال اینترنتی فعال است شکایات و گزارش خود را ارائه بدهند.

وی اعلام کرد: در صورتی که مردم خود شاکی خصوصی هستند با دریافت کد رهیگیری پیگیری نمایند که پرونده آنها به کجا ارجاع شده و نتیجه را مشاهده نمایند و در صورت صدور حکم به جبران خسارت شاکی نحوه دریافت خسارت خود را مشاهده نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1892

به "گشت های ویژه تعزیرات در راستای مبارزه با گرانفروشی اقلام شب یلدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت های ویژه تعزیرات در راستای مبارزه با گرانفروشی اقلام شب یلدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید