وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به آمریکا می فرایند

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان و زهراب مناتساکانیان همتای ارمنستانی وی، امروز آدینه به واشنگتن خواهند رفت تا ضمن ملاقات با مایک پمپئو همتای آمریکایی، درباره راه های برطرف بحران قره باغ رایزنی نمایند.

وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به آمریکا می فرایند

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

درحالی که سفر به واشنگتن مورد تائید طرفین آذربایجانی و ارمنستانی قرار گرفته؛ هنوز تعیین نیست که آیا وزرای خارجه این دو کشور گفتگویی رو در رو خواهند داشت یا خیر.

آمریکا هم مثل فرانسه و روسیه، یکی از رؤسای مشترک گروه مینسک است که با هدف نظارت بر بحران قره باغ و تحولات منطقه قفقاز شکل گرفته است.

در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهر)، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در امتداد خط مرزی منطقه مورد مناقشه قره باغ، مواضع یکدیگر را گلوله باران کردند. به دنبال این حادثه، ارمنستان با اعلام حالت جنگی فراخوان عمومی داد و مردم را به خدمت زیر پرچم فراخواند؛ جمهوری آذربایجان نیز متقابلاً حالت جنگی خاطرنشان کرد.

درگیری های ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر حق مالکیت قره باغ از اوایل دهه 1990 در جریان است حال آنکه دور جدیدی از تنش ها، از جولای 2020 شروع شد.

از شروع بحران، روسیه در چارچوب گروه مینسک کوشش نموده تا باکو-ایروان را به حل مسالمت آمیز مسئله از راه مذاکره دعوت کند و در این میان، آتش بس شنماینده ای نیز حاصل شد که طرفین دائماً یکدیگر را به نقض آن متهم می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1179

به "وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به آمریکا می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان به آمریکا می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید