عربستان قیمت نفت خود را در بازار آسیا افزایش داد

به گزارش مینی نت، شرکت سعودی آرامکوی عربستان اظهار داشت، قیمت رسمی نفت سبک عرب خود در بازار آسیا را 55 سنت بالا برده و به 30 سنت بالاتر از شاخص منطقه ای رسانده است.

عربستان قیمت نفت خود را در بازار آسیا افزایش داد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با سفر به بالی در تابستان همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، عربستان قیمت نفت خود در بازار آسیا برای ماه اکتبر را افزایش داده است. افزایش قیمت نفت سبک این کشور برای دومین ماه متوالی نشان دهنده تقویت تقاضا برای نفت سبک عربستان در بزرگترین بازار نفت این کشور است.

شرکت سعودی آرامکوی عربستان اعلام نمود، قیمت رسمی نفت سبک عرب خود در بازار آسیا را 55 سنت بالا برده و به 30 سنت بالاتر از شاخص منطقه ای رسانده است. بر اساس تحقیق بلومبرگ، انتظار می رفت عربستان قیمت نفت خود را کمتر از این رقم بالا ببرد.

رابین میلز، تحلیلگر موسسه قمر انرژی در دوبی گفت: این افزایش نشان دهنده تقویت بازار نفت آسیاست. وی اضافه کرد، ممکن است تاثیرات طوفان هاروی در خلیج مکزیک، که موجب کاهش فراوریات پالایشگاهی آمریکا شد و قیمت بنزین را بالا برد، در رشد بیش از حد انتظار قیمت نفت سبک عربستان در بازار آسیا موثر بوده باشد. تقاضای احتمالی از سوی آمریکا برای واردات سوخت ممکن است سود فعالیت های پالایشگاهی را در آسیا افزایش دهد.

بزرگترین فراوری کننده عضو اوپک به همراه دیگر فراوری کنندگان عمده نفت، در حال کاهش عرضه نفت خود به بازار آسیاست تا از این طریق به کاستن از مازاد عرضه جهانی نفت یاری کند. آرامکو در ماه جاری میلادی در حال کاهش فروش نفت خود به آسیاست و این کاهش انواع مختلف نفت خام این کشور را شامل می گردد. به گفته منابع مطلع، عربستان تا ماه اکتبر به دلیل انجام تعمیرات در میادین نفتی خود، فروش نفت سبک عرب خود را کاهش خواهد داد.

قیمت نفت برنت از ابتدای سال جاری تا به امروز به دلیل نگرانی ها از تداوم مازاد عرضه در بازار حدود 8 درصد کاهش یافته و کاهش فراوری اوپک و سایر فراوری کنندگان نیز نتوانسته یاریی به بهبود شرایط بازار بنماید. آرکادی دوورکویچ، معاون نخست وزیر روسیه گفته، این کشور احتمالا از تمدید مجدد توافق کاهش فراوری حمایت خواهد نمود.

140

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 692

به "عربستان قیمت نفت خود را در بازار آسیا افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان قیمت نفت خود را در بازار آسیا افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید