استفاده بهینه دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از پسماند های دیجیتالی

به گزارش مینی نت، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه امام خمینی(ره) با اشاره دستاورد های پژوهشی دانشگاه گفت: طرحی با عنوان پسماند های دیجیتال در دانشگاه در حال اجرا است که در این طرح از قطعات وسائل دیجیتالی غیر قابل مصرف استفاده می شود.

استفاده بهینه دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از پسماند های دیجیتالی

مهدی زندیه، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین در مصاحبه با خبرنگار مینی نت، با اشاره به رتبه دانشگاه در موسسه تایمز گفت: خوشبختانه جهش خوبی در موسسه تایمز داشته ایم . این دانشگاه در بین 40 دانشگاه ایران و با کسب رتبه 601-800، برای اولین بار در رتبه بندی جهانی تایمز قرار گرفت که این امر ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه را نشان می دهد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه امام خمینی (ره) با اشاره به دستاورد های دانشگاه در حوزه پژوهشی و فناوری شرح داد: در این راستا، کسب رتبه 8 در بین دانشگاه های کشور در گروه فنی و مهندسی در رتبه بندی بین المللی The Times 2020 بر اساس رتبه بندی بین المللی تایمز با موضوعات مهندسی و فناوری و همچنین حضور دانشگاه در بین رتبه 12-8 دانشگاه های کشور و 500-401 دانشگاه های جهان از پیشرفتهای دانشگاه محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: کسب رتبه 16-20 در بین دانشگاه های کشور در رتبه بندی ISC بر اساس نتایج رتبه بندی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، مربوط به سال 97-96 از دیگر دستاوردهای ماست، در صورتی که در سال تحصیلی 96- 95 دانشگاه در رتبه 38 قرار داشت.

زندیه در ادامه اظهار داشت: بر اساس اعلام موسسه کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics)، در چهار سال (2014، 2015، 2016 و 2018) نام سعید عباس بندی، یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه در فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) بیان کرد:همچنین بر اساس اعلام موسسه کلاریویت آنالیتیکس (Clarivate Analytics)، الیاس شیوانیان، عضو هیئت علمی گروه ریاضی و معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه دانشگاه، در سال 2019 در بین یک درصد داوران برتر جهان قرار گرفت.

وی با اشاره به کسب موفقیت تیم رباتیک و هوش مصنوعی در مسابقات افزود: این تیم در چهاردهمین دوره مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی کشور در سال 2018، توانست 2 نشان طلا و نقره را کسب کند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه امام خمینی (ره) با اشاره به دستاورد های دانشگاه در بومی سازی علم تاکید کرد: دانشگاه مرکز رشد خیلی خوبی داردو شرکت های زیادی در این مرکز فعالیت می کند. در این راستا، یکی از این دستاورد ها پروژه تحقیقاتی که از سوی رئیس دانشکده منابع طبیعی و کشاورزی صورت گرفت، طرحی در مورد پسماند های دیجیتال است. هر وسیله دیجیتالی که خراب یا دور انداخته می شود، قطعات مورد استفاده مجدد قرارمی گیرید و اگر قرار به معدوم شدن این وسائل باشد به روش های بهداشتی و صنعتی انجام می شود تا مراقب محیط زیست و مسائل بهداشتی کشوری باشیم.

وی در ادامه گفت: این طرح به وزارت علوم تحقیقات ارجاع داده شده و جزو طرح های برتر کشوری محسوب شده. از طریق وزارت علوم به استان های مختلف معرفی شده و ما میزبان تعداد زیاد پسماند زباله دیجیتال هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 882

به "استفاده بهینه دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از پسماند های دیجیتالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده بهینه دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از پسماند های دیجیتالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید