کرونا در برزیل؛ 1109 قربانی در یک روز

به گزارش مینی نت، برزیل که پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی بیشترین شمار مبتلا و قربانی کرونایی قرار گرفته است، روز یکشنبه از فوت 1109 نفر بر اثر ابتلا به این بیمار مسری اطلاع داد.

کرونا در برزیل؛ 1109 قربانی در یک روز

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مینی نت ، با آمار روز یکشنبه شمار قربانیان کرونا در برزیل به 57070 نفر رسید.

بنابر اعلام وزارت بهداشت برزیل همچنین 38693 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است. این ویروس تا به امروز 1313667 نفر را در برزیل مبتلا نموده است.

منطقه سائوپالو در برزیل با 265581 مبتلا و 14263 قربانی بیشترین آسیب را از کرونا دیده است.

ویروس کرونا سرتاسر برزیل را فراگرفته و این کشور پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی از منظر بیشترین قربانی و مبتلا قرار گرفته است.

یکی از مهمترین دلایل شیوع گسترده کرونا در برزیل ناشی از رویکرد ژائیر بولسونارو رئیس جمهور این کشور است. وی این بیماری مسری را سرماخوردگی کوچک توصیف نموده و با تدابیر بهداشتی از جمله قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی مخالفت می نماید.

کارشناسان می گویند مخالفت بولسونارو با توصیه های بهداشتی برای مقابله با کرونا و ترویج داروهای تأیید نشده همانند کلروکین و هیدروکلروکین نقش مهمی در شیوع این بیماری مسری در برزیل داشته است.

دنیس گرت اپیدومولوژیست آمریکایی - برزیلی به نیویورک تایمز گفت: تصمیمات نه بر اساس شواهد و اطلاعات تجربی بلکه بر اساس گزارش های غیرمعتبر گرفته می گردد. بولسونارو پول زیادی را برای روش هایی هزینه نموده که تأیید نشده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 970

به "کرونا در برزیل؛ 1109 قربانی در یک روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در برزیل؛ 1109 قربانی در یک روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید