واشنگتن 4،7 میلیاد دلار برای استقرار نظامیانش از کره جنوبی طلب کرد

به گزارش مینی نت، آمریکا از کره جنوبی خواست 4،7 میلیارد دلار هزینه استقرار نیروهای نظامی آمریکا در این کشور و حفظ این حضور نظامی را بپردازد.

واشنگتن 4،7 میلیاد دلار برای استقرار نظامیانش از کره جنوبی طلب کرد

به نقل از شبکه رادیویی کی.بی.اس کره جنوبی، آمریکا می خواهد در مجموع 5 میلیارد دلار یعنی پنج برابر بیشتر از تعهد امسال کره جنوبی، پول دریافت کند.

روزنامه چوسون ایلبو نیز به نقل از جیمز دی هارت، مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات امنیتی کره نوشت: آمریکا 4،7 میلیارد دلار فقط به عنوان بخشی از هزینه های دفاعی درخواست کرده و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواستار مشارکت بیشتر سئول در این راستاست.

این روزنامه اشاره داشته که نگرانی هایی از احتمال عقب نشینی نیروهای آمریکایی از کره جنوبی در صورت امتناع سئول از پرداخت این هزینه وجود دارد.

طرف آمریکایی چیزی بیشتز از هزینه اسقرار نیروهایش در کره جنوبی را خواستار شده است. به طور مثال، واشنگتن خواستار هزینه جابه جایی نیروهایش هر 6 تا 9 ماه از قاره آمریکا تا کره جنوبی است.

همچنین در این مذاکرات، هزینه تمرینات نظامی مشترک که شامل هزینه سربازان و تجهیزات از آمریکا است، مورد بحث قرار گرفته است. حتی واشنگتن درخواست حقوق سربازان اداری نیروهای آمریکایی و هزینه اقامت خانوادهایشان را دارد.

در مقابل، سئول اعتراض خود را اعلام و تاکید کرد که این درخواست بر خلاف روح توافق ویژه بر روی تقسیم مخارج دفاعی است.

دور سوم این مذاکرات برای یازدهمین قرارداد دفاعی مشترک آمریکا و کره جنوبی در ماه نوامبر در سئول برگزار خواهد شد.

سئول گفته است که این پرداخت ها باید به تایید مجلس برسد. به علاوه اعضای مجلس نمی تواند بر فعالیت های دفاعی خارج از کشور نظارت داشته باشند.

دی هارت و دیوید استیلول، معاون وزیر خارجه در امور شرق آسیا و پاسیفیک اوایل هفته برای مصاحبه درباره هزینه های دفاعی راهی سئول شده اند.

آمریکا بارها از متحدانش در سراسر جهان خواسته هزینه های دفاعی خود را افزایش دهند در حال حاضر 25 هزار نیروی آمریکایی و بسیاری تجهیزات دفاعی در کره جنوبی مستقر هستند .،ایسنا

بیشتر بخوانید،نیروی دریایی ایران چگونه می تواند آمریکا را در خلیج فارس زمین گیر کند؟

نیروی دریایی ایران چگونه می تواند آمریکا را در خلیج فارس زمین گیر کند؟

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 553

به "واشنگتن 4،7 میلیاد دلار برای استقرار نظامیانش از کره جنوبی طلب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن 4،7 میلیاد دلار برای استقرار نظامیانش از کره جنوبی طلب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید