هواشناسی، برف و باران در راه کشور است

به گزارش مینی نت، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت فردا (16 بهمن) از بارش برف و باران در بیشتر مناطق اطلاع داد.

هواشناسی، برف و باران در راه کشور است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صادق ضیائیان گفت: طی امروز و فردا (15 و 16 بهمن) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما، افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر های صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه از اواخر وقت فردا (16 بهمن) با ورود سامانه بارشی بارش همراه با کاهش نسبی دما در غرب و بعضی نقاط شمال غرب شروع می گردد، اظهارکرد: بارش طی روز آدینه (17 بهمن) در غرب کشور، دامنه های زاگرس مرکزی و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و بعضی نقاط شمال غرب ادامه خواهد داشت. طی روز های شنبه و یکشنبه (18 و 19 بهمن) نیز بارش در این مناطق تشدید می گردد و گستره آن سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی، جنوب غرب و شمال شرق کشور را نیز فرا می گیرد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی روز دوشنبه (20 بهمن) این سامانه در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج می گردد، اظهارکرد: طی این مدت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به شکل برف است و در غرب و جنوب غرب کشور بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود. در مناطق مستعد نیز بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان باتوجه به همراهی جریانات جنوبی با این سامانه بارشی، بارش باران در دامنه رشته کوه های البرز مرکزی و غربی و زاگرس مرکزی و شمالی موجب ذوب برف موجود و افزایش روان آب در مناطق کوهپایه ای می گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: دمای هوا از روز آدینه (17 بهمن) در شمال غرب و غرب بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد و از روز شنبه (18 بهمن) در سواحل دریای خزر بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد و از روز یکشنبه (19 بهمن) در شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق و مرکز کشور بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دور روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (16 بهمن) صاف همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (17 بهمن) نیز نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعد ازظهر وزش باد و بارش باران با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1442

به "هواشناسی، برف و باران در راه کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی، برف و باران در راه کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید