هشدار جدی مهدی طارمی به بازیکنان تیم ملی، در لیگ ایران لی لی به لالای بازیکنان می گذارند خبرنگاران

به گزارش مینی نت، مهاجم تیم ملی ایران گفت: ما هفت هشت سال در رده اول آسیا بودیم، اما الان با این شرایطی که در مرحله رفت بازی ها داشتیم اعتبارمان کمتر شده است. باید ایران را به صندلی اصلی اش برگردانیم.

هشدار جدی مهدی طارمی به بازیکنان تیم ملی، در لیگ ایران لی لی به لالای بازیکنان می گذارند خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی طارمی در مسیری صعودی و جالب توجه با پشت سر گذاشتن اتفاقات مثبتی اکنون در پورتو پرتغال هم به ستاره ای تاثیرگذار تبدیل شده است. ستاره ای که امیدهای ایران را برای حضور در جام جهانی بالا می برد و در تازه ترین صحبت هایش به شرایط حساسی که تیم ملی درگیر آن است می پردازد.

*متأسفانه بازی های محبت آمیز مان یک مقدار کم بود ولی تحت شرایط فعلی بازی مقابل سوریه خیلی خوب بود. در جریان بازی هم چند موقعیت گل داشتیم که نتوانستیم گل بزنیم اما در نهایت توانستیم پیروز شویم. ان شاءالله بتوانیم همین فرایند را در بازی های مقدماتی جام جهانی ادامه بدهیم.

*وقتی ساختار فدراسیون درست نباشد طبیعتا نتیجه هم نمی تواند ایده آل باشد. در زمان بازی های رفت، نه رئیس فدراسیون داشتیم و نه معین بود که در فوتبال این مملکت چه اتفاقاتی دارد می افتد! متأسفانه خیلی برهه بدی بود. حالا امیدوارم با این فرایندی که وجود دارد و با یاری رئیس جدید فدراسیون در آینده با برنامه ریزی منظم بتوانیم راه را برای خودمان هموار کنیم و ان شاءالله که بتوانیم به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کنیم.

*وقتی مسئولان بحرین و عراق در AFC اهداف و برنامه هایشان را دنبال می کردند تا میزبانی بازی ها را بگیرند ما متأسفانه اینجا درگیر یکسری مسائل پیرامون انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال و ... بودیم. مطمئن باشید کشور بحرین امکاناتش بیشتر از ما نبوده است. شک نکنید. نه بحرین، نه عراق و نه کشورهای دیگری که در گروه ما هستند. چون ما حداقل یک استادیوم آزادی داریم، یک استادیوم در اصفهان داریم، یک استادیوم خوب در مشهد داریم. حداقل سه چهار جا داریم که بتوانیم میزبانی این بازی ها را بگیریم و در حد خوب و مطلوب برگزار کنیم. حالا خواهیم دید میزبانی بحرین هم چطور خواهد بود!

*ما بیست سی سال از فوتبال جهان عقب هستیم. حالا اگر این جام جهانی هم نرویم فکر کنم 8 سال عقب می افتیم. شما توجه کنید 4سال منتظر ماندیم تا این جام جهانی برسد و 4سال هم باید بمانیم که جام جهانی بعدی برسد. در این شرایط واقعا یک نسل فوتبال ایران می سوزد. تنها ما هم نیستیم، این مسئله برای کل فوتبالیست های لیگ برتر و سایر رده ها هم هست. همه و همه ضربه می خورند. دیگر پول هم به فدراسیون فوتبال نمی آید. اگر تیم ملی به جام جهانی برود یک پول خوبی گیر فدراسیون می آید. اگر همان پول هم گیر فدراسیون نیاید واقعا شرایط سخت تر می گردد. این چند سال که پول خوبی گیرشان آمد، توانستند یک زخم هایی را از این فوتبال رفع نمایند. البته شاید هم نکردند که اوضاع بدتر شد! ولی باز هم صعود به جام جهانی اعتبار است. همین که اعتبارمان را بتوانیم حفظ کنیم خیلی مهم است. ما هفت هشت سال در رده اول آسیا بودیم اما الان با این شرایطی که در مرحله رفت بازی ها داشتیم اعتبارمان کمتر شده است. باید ایران را به صندلی اصلی اش برگردانیم. باید ارزش و صندلی پیراهن تیم ملی را روزبه روز بالاتر ببریم. حرف مهم دیگری هم دارم.

*بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می شوند باید بدانند کجا می آیند. اینجا تیم ملی است و با رده باشگاهی خیلی فرق دارد. هیچ بازی محبت آمیز ای در تیم ملی وجود ندارد. باید بدانند کجا آمده اند و تفکرشان را از لیگ ایران بیرون بیاورند. به نظر من در لیگ ایران خیلی بیش از حد، لی لی به لالای این بازیکنان می گذارند. باید از آن ذهنیت بیرون بیایند و با زندگی واقعی روبرو شوند. باید نگاه شان به آینده باشد تا بتوانیم همه دست در دست هم به مرحله بعدی صعود کنیم.

همشهری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1532

به "هشدار جدی مهدی طارمی به بازیکنان تیم ملی، در لیگ ایران لی لی به لالای بازیکنان می گذارند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی مهدی طارمی به بازیکنان تیم ملی، در لیگ ایران لی لی به لالای بازیکنان می گذارند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید