هشدار اف.بی.آی به عوامل پلیس آمریکا برای هرگونه همکاری با چین

به گزارش مینی نت، این هشدار مربوط به یک سیاست قدیمی چین در هدف گیری افرادی خارج از مرزهایش است افرادی که به جرایم اقتصادی متهم هستند یا حتی اقامت دائمی کشورهای خارجی را دارند. بازگرداندن افراد متهم به چین که اغلب با باجگیری یا تهدید اتفاق افتاده بخشی از کمپین ضدفساد پکن با نام شکار روباه است.

هشدار اف.بی.آی به عوامل پلیس آمریکا برای هرگونه همکاری با چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بر اساس محتوای یک بولتن ضداطلاعاتی که به دست یاهونیوز رسیده، اف.بی.آی به آژانسهای محلی ضابط قانون نسبت به هرگونه همکاری با کمپین دولت چین برای اعمال فشار بر شهروندان آمریکایی برای برگشت به کشورشان و پاسخ گویی به اتهامات کیفری خود هشدار داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، این بولتن کمی بعد از آنکه هشت تن از جمله یک افسر سابق پلیس نیویورک با کیفرخواستی با اتهام اقدام به عنوان عامل غیرقانونی چین روبرو شدند، مطرح می گردد.

در این بولتن ضداطلاعاتی به تاریخ 10 نوامبر آمده است: پرسنل محلی و ایالتی امنیت عمومی باید آگاه باشند که مقامهای دولتی چین همچون دیپلماتها و مقامهای مرتبط با آژانس ضابط قانون اصلی چین یعنی وزارت امنیت عمومی، ممکن است به دنبال به دست آوردن اطلاعات حساس نهادهای ضابط قانون آمریکا یا اطلاعات شخصی غیرعلنی قابل شناسایی درباره افراد مربوطه باشند.

این بولتن علامت تنها برای استفاده رسمی داشته و به آژانسهای ضابط قانون در سراسر کشور توزیع شده است.

این هشدار مربوط به یک سیاست قدیمی چین در هدف گیری افرادی خارج از مرزهایش است افرادی که به جرایم اقتصادی متهم هستند یا حتی اقامت دائمی کشورهای خارجی را دارند. بازگرداندن افراد متهم به چین که اغلب با باجگیری یا تهدید اتفاق افتاده بخشی از کمپین ضدفساد پکن با نام شکار روباه است.

از نظر پکن کمپین شکار روباه که منجر به بازگشت بیش از 3000 نفر از شهروندانش شده یک ابزار مشروع اعمال قانون است. با این حال تعداد فزاینده ای از ادعاها مبنی بر این که چین اقدام به اعمال فشار بر شهروندان ساکن خارجش و حتی ربایش آنها و هدف دریافت مخالفان سیاسی علاوه بر متهم به جرایم اقتصادی نموده مطرح شده اند.

ماه گذشته میلادی وزارت دادگستری آمریکا اتهاماتی را علیه هشت نفر از بابت اتهام اقدام به عنوان ماموران غیرقانونی دولت پکن و مرتبط با کوشش آن برای نظارت و اعمال فشار بر ساکنین در آمریکا برای بازگشت به چین کرد. .

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1327

به "هشدار اف.بی.آی به عوامل پلیس آمریکا برای هرگونه همکاری با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار اف.بی.آی به عوامل پلیس آمریکا برای هرگونه همکاری با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید