ناوشکن الوند به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد

به گزارش مینی نت، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوشکن الوند به زودی به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد که ماموریتی ترکیبی است.

ناوشکن الوند به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امروز در حاشیه الحاق چهار فروند زیردریایی مرطوب السابحات 15، ناوشکن الوند و دو بالگرد SH3D و هواپیمای فرندشیپ F27 و هاورکرافت BH7 به توان رزم این نیرو در جمع خبرنگاران، گفت: ناوشکن الوند به زودی به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد که ماموریتی ترکیبی است.

وی گفت: این ناوشکن در یک رزمایش مرکب حضور خواهد داشت و با توانمندی و اقتدار و طی مسافت، در زمان مشخصی به کشور بازخواهد گشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: برنامه ساخت ناوشکن طلاییه درحال پیشرفت بوده و در کنار اسکله کارنجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس، پهلو گرفته است.

امیر دریادار ایرانی اضافه نمود: کوشش داریم این ناوشکن در سال آینده به بدنه عملیاتی نیروی دریایی بپیوندد و ماموریت عملیاتی هم برای آن تعریف شده است و جهت ساخت ناوشکن های کلاس جماران همزمان با طلاییه در حال پیشرفت است و تفاوت کلاس طلاییه با جماران در این است که آشیانه بالگرد به کلاس طلاییه اضافه شده و می تواند تعداد بیشتری بالگرد همراه داشته باشد.

وی گفت: این جهت را با قوت و قدرت ادامه می دهیم. زیردریایی کلاس فاتح نیز در طرح ساخت واقع شده است و اولین نمونه آن وارد بدنه عملیاتی شده است و اولین ماموریت عملیاتی خود را در رزمایش ذوالفقار 1400 به انجام رساند. سایر زیردریایی ها هم به تدریج ساخته و به ناوگان این نیرو اضافه می شوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش یادآور شد: عملیات های بهسازی با موضوع تیم فنی و صنعتی کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است؛ البته از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای قرار داشتن در لبه فناوری و روزآمد نگه داشتن تجهیزات استفاده حداکثری می گردد.

وی ادامه داد: محققان کشور و کارکنان توانمند نیروی دریایی ارتش بدانند که علم شان در صحنه عمل واقعی استفاده می گردد و برای صحنه رزم قابلیت اجرایی دارد که بالاترین خودباوری را برای عزیزان به همراه دارد.

امیر دریادار ایرانی اعلام کرد: آنچه قابلیت عملیاتی دارد، پای کار می آوریم تا چیزی که در فکر دانشمندان کشور وجود دارد به صحنه اجرا آورده گردد، روزآمد بودن، دو جنبه عملیاتی و تجهیزاتی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1894

به "ناوشکن الوند به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوشکن الوند به اولین ماموریت طولانی اقیانوسی اعزام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید