عذرخواهی آذربایجان و ارمنستان از ایران

به گزارش مینی نت، جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه آمادگی و اشراف نیرو های مرزبانی و انتظامی بالاست، گفت:آذربایجان و ارمنستان ضمن عذرخواهی از شلیک اشتباهی راکت و گلوله به سمت ایران، قول دادند تکرار نشود.

عذرخواهی آذربایجان و ارمنستان از ایران

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سردار قاسم رضایی امشب در بدو ورود به شهرستان اصلاندوز در گفتگویی، با قدردانی از روحیه انقلابی و دفاع از وطن مرزبانان شهرستان های مرزی استان اردبیل اظهار کرد: آمادگی و اشراف نیرو های مرزبانی و انتظامی بالاست و تعامل دیپلماسی مرزنشینی خیلی خوب است.

وی با اشاره به درگیری دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان، تبادل آتش طرفین درگیری را ناخوشایند دانست و اضافه کرد: بیش از 28 سال بر سر قره باغ مناقشه وجود دارد که بر اثر این مساله، بعضی از شهروندان دو کشور کشته می شوند که این موضوع برای ما نارحت نماینده است.

جانشین ناجا اظهار امیدواری کرد: امیدواریم هر چه زودتر سازمان ملل به وظایفش عمل نموده و با مدیریت اجتماعی دو کشور مشکل حل و فصل گردد.

رضایی اضافه کرد: در حین تبادل آتش، راکت ها و گلوله های درگیری به خاک ما برخورد می نماید، مرزبانان ما طبق وظیفه ذاتی به آن ها هشدار دادند که امیدواریم مراعات ملاحظات مرز های مشترک را داشته باشند.

وی با اشاره به عذرخواهی طرفین درگیری از کشورمان بابت تعرض ناخواسته گفت: دو کشور آذربایجان و ارمنستان قول دادند که این اتفاق دیگر نیافتد.

جانشین ناجا با تمجید از روحیه انقلابی مرزنشینان این مناطق مرزی کشور اضافه کرد: مرزنشینان ما با آرامش و امنیت مشغول زندگی روزمره خود بوده، اما به عنوان نگاه انسان محبت آمیز نگران آن دو طرف هستند.

رضایی در خاتمه با قدردانی از همکاری خوب مردم مرزنشین منطقه به ویژه شهرستان اصلاندوز گفت: امیدواریم مردم تردد های مرزی را رعایت نمایند و از تماشای درگیری بپرهیزند.

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا و همچنین سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی امروز از نوار مرزی و تحولات و مناقشات بین کشور های ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه مرزی اصلاندوز و آذربایجان شرقی بازدید کردند.

از زمان شروع درگیری در قره باغ تا کنون حداقل 15 راکت به مناطق شهرستان خداآفرین استان آذربایجان شرقی اصابت کرد که 2 مورد از این راکت ها موجب تخریب دو باب ساختمان و مجروح شدن 2 تن در روستای پرویزخانلوی خداآفرین شده است.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1158

به "عذرخواهی آذربایجان و ارمنستان از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی آذربایجان و ارمنستان از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید