دولت آمریکا استفاده از تحریم ها را محدود می نماید

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران، به نقل از وال استریت ژورنال، این تغییر سیاست پس از استفاده بیش از حد دولت های پیشین آمریکا از ابزار تحریم و بی اثر شدن آن ها انجام می گردد.

دولت آمریکا استفاده از تحریم ها را محدود می نماید

مقامات آمریکایی در وزارت خزانه داری آمریکا پس از یک آنالیز 9 ماهه اعلام کردند تحریم ها همچنان یک ابزار مهم در سیاست آمریکا باقی خواهد ماند اما باید بهینه شوند.

مقامات آمریکایی اضافه کردند فرآیند آنالیز بین سازمانی برای تحریم ها بر احتمال آسیب های ناخواسته آن ها به گروه های آسیب پذیر، مقاومت متحدان و دیگر پیامدهای اقتصادی و ژئوپلیتیکی متمرکز خواهد شد و این موارد را بیشتر مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

وال استریت ژورنال نوشت: این تحول یک تغییر اساسی در سیاست خارجی آمریکا را نشان می دهد و پس از استفاده بیش از حد دولت های پیشین این کشور برای اجبار کشورها به تامین منافع آمریکا این کشور انجام می گردد.

در دو دهه گذشته تعداد تحریم های آمریکا علیه دولتها، شرکتها و مقامات سایر کشورها ده برابر شده است. دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا بیشترین تحریم ها را علیه سایر کشورها وضع کرد.

وال استریت ژورنال اضافه کرد: بسیاری از کشورهای خارجی از جمله متحدان آمریکا استفاده از تحریم ها را مورد انتقاد قرار داده و از آن ها به عنوان یک سیاست بد یاد نموده اند.

حامیان تحریم ها بعلاوه اثربخشی این تحریم ها را زیر سوال برده و نگران تضعیف قدرت جهانی آمریکا و ایجاد سیستم های اقتصادی جایگزین مانند رمزارزها هستند.

تعدادی دیگر به بی اثر بودن تحریم های آمریکا علیه ایران در مساله برنامه هسته ای، تغییر حکومت در ونزوئلا، توقف برنامه موشکی کره شاقتصادی و محدود کردن روسیه اشاره نموده اند.

آدویال آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا که رهبری آنالیز تحریم های دولت بایدن را بر عهده داشته است گفت رویکرد نو به منظور اطمینان از موثر بودن تحریم ها به عنوان ابزار امنیت ملی انجام می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1815

به "دولت آمریکا استفاده از تحریم ها را محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آمریکا استفاده از تحریم ها را محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید