خبرنگاران گلوبال تایمز: آمریکا در معرض آشوب و هرج و مرج است

به گزارش مینی نت، پکن- خبرنگاران- روزنامه گلوبال تایمز چین روز پنجشنبه نوشت که موجی از سوء ظن و ناآرامی، شهرهای سراسر آمریکا را در بر گرفته و به نظر می رسد قدرتمندترین کشور دنیا را به سمت هرج و مرج و آشوب سوق می دهد.

خبرنگاران گلوبال تایمز: آمریکا در معرض آشوب و هرج و مرج است

به گزارش خبرنگاران به نقل از این رسانه چینی، گارد ملی در پورتلند فعال شده است و معترضان حامی دونالد ترامپ در بخش هایی از کشور تجمع نموده اند و به شمارش آرا اعتراض دارند و پلیس از توقیف سلاح و دستگیری شماری از معترضان خبر داده است.

گلوبال تایمز می نویسد: طرفداران ترامپ و بایدن در وضع اضطراب و رویارویی شدیدی قرار دارند. اعلام پیروزی ترامپ در ساعات اولیه روز چهارشنبه طرفداران بایدن را ناراحت کرد و ترامپ درگیر نبردی سخت شده است؛ زیرا بایدن برای پیروزی باید فقط آرای یکی از چهار ایالت مورد مناقشه را به دست آورد و همین امر باعث شده است حامیان دوالد ترامپ خواهان توقف شمارش آرا شوند.

این روزنامه نوشت که انتظار می رود در ساعات آینده نتایج بیشتری در جبهه های نبرد آریزونا، جورجیا و پنسیلوانیا ارائه گردد که می تواند نتیجه انتخابات را تعیین کند.

کارشناسان چینی گفته اند: نتیجه هر چه باشد در صورت ناکامی ترامپ، طرفداران وی براحتی نتیجه را نخواهند پذیرفت و در چنین صورتی نمی توان از آشوب اجتماعی و هرج و مرج جلوگیری کرد.

روزنامه از قول لو شیانگ محقق مرکز مطالعات ایالات متحده در آموزشگاه علوم اجتماعی چین در پکن آورده است: تصمیم گیری در خصوص بازشماری آرا به هر ایالت بستگی دارد. سوء ظن ها در حال افزایش است زیرا دادگاه عالی کنونی تحت سلطه قضات محافظه کار است. اگر ترامپ بتواند در آنجا پیروز گردد، احتمالاً دادگاه حکم به بی اعتبار بودن آرای پستی در ایالت های کلیدی خواهد داد و نتیجه دیگری از انتخابات بیرون خواهد آمد.

با این حال، او معتقد است که ترامپ قادر نخواهد بود در دادگاه عالی آمریکا پیروز گردد؛ زیرا داده های فعلی نشان می دهد که ترامپ نبرد حساس در پنسیلوانیا را از دست خواهد داد.

شین کیانگ معاون مرکز مطالعات آمریکا در دانشگاه فودان شانگهای نیز معتقد است تا زمانی که ترامپ فاقد مدارک کافی برای اثبات تقلب در انتخابات باشد، به رغم اینکه شش قاضی در دادگاه عالی گرایشی محافظه کارانه دارند، به نتیجه دلخواهش نخواهد رسید.

روزنامه چینی می نویسد: در صورتی که ترامپ شکست بخورد، تعیین نیست که آیا تمایل دارد قدرت را به صورت مسالمت آمیز تحویل دهد یا خیر؟ کارشناسان چینی بر این باورند که این فرایند می تواند ایالات متحده را در یک بحران سیاسی و حتی قانون اساسی فرو ببرد.

شین به گلوبال تایمز گفت: ترامپ از هر بهانه ای برای رد نتیجه انتخابات استفاده خواهد نمود که از جمله ممکن است با یک دادخواست طولانی مدت همراه باشد.

شین معتقد است که درگیری بین طرفداران جمهوری خواه و دموکرات اجتناب ناپذیر خواهد بود. وی گفت: به نظر می رسد با این شرایط نمی توان از ناآرامی های اجتماعی یا هرج و مرج جلوگیری کرد.

کارشناسان چینی پیش بینی نموده اند که اختلاف بین گروه های مختلف به خصومت تبدیل خواهد شد و بایدن در صورت انتخاب شدن با مشکل اختلاف و شکاف و دسته بندی در آمریکا روبرو خواهد شد.

لو گفت: مهار همه گیری کووید 19 نخستین کاری است که بایدن باید انجام دهد. اقتصاد آمریکا در انتظار بهبود است و درگیری های قومی ریشه دار باید حل گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1252

به "خبرنگاران گلوبال تایمز: آمریکا در معرض آشوب و هرج و مرج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گلوبال تایمز: آمریکا در معرض آشوب و هرج و مرج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید