حمایت 180 دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ

به گزارش مینی نت، اتحادیه روسای آموزش عالی به نمایندگی از 180 عضو آن، از شکایت دانشگاه هاروارد و ام آی تی علیه دستورالعمل جدید دولت ترامپ برای خروج از کشور آن دسته از دانشجویانی که کلاس های آنها مجازی شده است، حمایت کردند.

حمایت 180 دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

اتحادیه روسای آموزش عالی و مهاجرت روز آدینه مشاوره بی طرفانه را به نیابت از 180 عضو آن به دادگاه فرستاد که در آن آمده است این موسسه ها نمایانگر مجموعه متنوعی از موسسه های کوچک و عظیم، دولتی و خصوصی در سراسر کشور هستند.

در این مشاوره تاکید شده است: آنها هریک به بهبود زندگی دانشجویان و جوامع خود از جمله در طول همه گیری جهانی کووید-19، متعهد هستند. با وجود تنوع و تفاوتی که این موسسات آموزشی از نظر جغرافیا، ماموریت دانشگاهی و اندازه دارند اما عمیقا نگران و تحت تاثیر بخشنامه ششم ژوئیه اداره گمرک و مهاجرت هستند.

در این درخواست آمده است: موسسه های آموزش عالی برای تداوم آموزش باکیفیت که شایسته دانشجویانشان باشد، با تعداد بی شماری مشکل دست و پنجه نرم می نمایند در عین حال که از دانشجویان، استادان و کارکنان خود در بحبوحه همه گیری جهانی محافظت می نمایند.

اتحادیه موسسات آموزش عالی یادآور شده است: در آن روی سکه، موسسات آموزشی آمریکا دانشجویان خود را از کلاس های حضوری خارج کردند و به دروس مجازی روی آوردند و بر اساس واقعیت های آموزشی، فاصله اجتماعی را هم رعایت کردند.

در درخواست این اتحادیه به دستورالعمل سابق اداره گمرک و مهاجرت آمریکا اشاره و افزوده شده است: از همان ابتدا، اداره گمرک و مهاجرت به مسئله ای که دارندگان ویزای اف-1 با آن روبرو هستند، پی برد و در مارس 2020 به موسسات و دانشجویان توصیه کرد که در شرایط اضطرار، دارندگان این ویزا می توانند در کلاس های مجازی با حفظ شرایط ویزا، شرکت نمایند.

در مشاوره این اتحادیه شرح داده شده است که بر اساس این نظر اداره گمرک و مهاجرت، موسسات آموزش عالی برای چهار ماه آینده منابع قابل توجهی را برای برنامه ریزی سال تحصیلی 2020 سرمایه گذاری کردند. آنها با ایجاد نیروهای کار و مشورت با متخصصان، بهترین راه چاره را که می توانستند با توجه به شرایط خاص موسساتشان تهیه نمایند، ابداع کردند.

180 دانشگاه و موسسه آموزش عالی خاطرنشان نموده اند: بعضی تصمیم گرفتند به طور کامل آموزش غیرحضوری داشته باشند. بعضی دیگر مدل های ترکیبی را با دقت برپا کردند تا به صورت حضوری و مجازی، دروس خود را ارائه دهند و در عین حال بعضی هم تصمیم گرفتند در صورت خراب شدن شرایط ، دستورالعمل های کاملا حضوری را با یک برنامه احتمالی برای آموزش آنلاین جایگزین سازند.

این نظر مشورتی تاکید دارد: آنچه به طور کامل تعیین است این است که پاسخ صحیح برای عظیمترین سیستم دانشگاهی عمومی کشور در کالیفرنیا با پاسخ مناسب برای کالج هنرهای خصوصی لیبرال در پنسیلوانیا یا یک دانشگاه دولتی در مرکز شهر با دانشجویان میهمان متفاوت است.

اتحادیه موسسات آموزش عالی تصریح نموده است: با این حال ، تمام برنامه های این موسسات با توجه به سیاست اعلام شده اداره گمرک و مهاجرت بنا شده است که دانشجویان بین المللی می توانند شرایط ویزای خود را بدون توجه به شکل نهایی آموزشی، حفظ نمایند. دارندگان ویزای اف-1 هم به گفته های این اداره اعتماد کردند. آنها شهریه پرداخت می کردند، اجاره نامه امضا کردند و خود را برای سال تحصیلی آینده، اعم از حضوری یا مجازی آماده می کردند.

در این درخواست آمده است: حال که برخلاف اعلامیه پیشین اداره گمرک و مهاجرت آمریکا، دارندگان ویزای اف-1 در صورتی که فقط مجبور به شرکت در کلاس های غیرحضوری باشند باید کشور را ترک نمایند، اتحادیه روسای موسسات آموزش عالی به نمایندگی از دانشگاه ها از درخواست شاکیان حمایت می نمایند که دادگاه به طور موقت، این دستورالعمل را لغو و در نهایت، دانشگاه ها را از اجرای دستورالعمل 6 ژوئیه معاف سازند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1077

به "حمایت 180 دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 180 دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید