با فرایند فعلی لیگ برتر فوتبال از هفته آخر خرداد برگزار می شود

به گزارش مینی نت، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به فرایند شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: بیماریابی فعال تری را نسبت به گذشته داریم اما همچنان در جهت اول هستیم.

با فرایند فعلی لیگ برتر فوتبال از هفته آخر خرداد برگزار می شود

به گزارش گروه اجتماعی مینی نت، کیانوش جهانپور در گفتگوی تلفنی با برنامه ورزش و مردم درباره شائبه های بوجود آمده راجع به شیوع دوباره بیماری کرونا در کشور گفت: آمار این روزها به این معنا نیست که وارد پیک دوم شده ایم. همچنان در موج اول هستیم و حتی می توانیم بگوییم در جهت افول ان قرار داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه نمود: تحلیل هایی که از امر داریم صرفاً بر پایه عدد نیست. بیماریابی فعال تری نسبت به گذشته داشته ایم و تعداد مراکزی که تست های مربوطه را می گیرند بیشتر است. خیز مجدد بیماری را شاهد نیستیم.

وی درباره نحوه برخورد با بیماری در ورزش ایران تاکید کرد: تجربه برخورد بشر با این ویروس که نو پدید است باعث برخی مسائل شده است.

جهانپور درباره بازگشایی باشگاه های ورزشی اذعان داشت: جزو اولین کشورهایی بودیم که به همراه دو سه کشور اروپایی پروتکل های بهداشت را با همکاری وزارت ورزش نوشتیم و آن را اجرا کردیم.

وی درباره بازگشایی مسابقات ورزشی نیز صحبت کرد و گفت: استنباط ما این است که این فرایند می تواند انجام شود. اما هرجایی احساس کنیم بار دیگر جهت ویروس تغییر کرده قاعدتاً یک گام به عقب بصورت منطقی برداشته می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه نمود: آنچه معین است فعلاً اگر اتفاق غیر مترقبه ای نیافتد و جهت رسیدگی به بیماری تغییر نکند برای بازگشایی اماکن ورزشی در تمامی رشته ها در مناطق سفید مسئله ای نخواهیم داشت.

جهانپور درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال شرح داد: شروع تمرینات از تاریخ اول خردادماه و امکان برگزاری مسابقات از اواخر خردادماه خواهد بود. دشواری هایی برای برگزاری مسابقات در برخی شهرها وجود داشت که تصمیم گرفتیم اگر شرایط بیماری در حالت فعلی باشد بازی ها از هفته پایانی خردادماه از سر گرفته می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تصمیم در بدنه وزارت این است که حتماً بازی ها باید به نحوی برگزار شود. من می خواهم همکاران در وزارت بهداشت و وزارت ورزش را درک کنند. فشاری را منتقل نکنند و مطمئن باشند که ما این کار را انجام خواهیم داد.

جهانپور در بخش پایانی صحبت های خود راجع به برگزاری بازی های لیگ برتر اضافه نمود: اگر فرایند فعلی باشد طبق پروتکل های بهداشتی و بدون حضور تماشاگر از هفته پایانی خرداد امکان پذیر خواهد بود اما اگر وزارت بهداشت ارزیابی جدیدی از شرایط داشته باشد قطعاً گامی به سمت عقب خواهیم داشت. کشورهای توسعه یافته و پیشرفته نیز دقیقاً همین جهت را می فرایند.

وی درباره سایر رشته ها یادآور شد: دسته بندی هایی در رشته های ورزشی داریم که برخی از آنها درگیری های تن به تن دارند. باشگاه های بدنسازی انفرادی و استخرهای روباز که در منطقه زرد هستند را فعلاً در اختیار نخواهیم داشت. رشته هایی مثل آمادگی جسمانی و بدنسازی اگر مکان فیزیکی مورد تأیید باشد آنها هم از ابتدای خرداد مسئله ای نداشته اند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تمام افراد شاغل در باشگاه ها که با محیط و ورزشکاران در ارتباط هستند باید تست های PCR بدهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1002

به "با فرایند فعلی لیگ برتر فوتبال از هفته آخر خرداد برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با فرایند فعلی لیگ برتر فوتبال از هفته آخر خرداد برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید