ابتلای قطعی 3 ورزشکار ملی پوش به ویروس کرونا، آغاز پایش تلفنی المپیکی ها از امروز

به گزارش مینی نت، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی از ابتلای قطعی سه ملی پوش به کرونا از آغاز شیوع این ویروس در کشورمان خبر داد.

ابتلای قطعی 3 ورزشکار ملی پوش به ویروس کرونا، آغاز پایش تلفنی المپیکی ها از امروز

دکتر رضا سعیدی، سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مینی نت، درباره تعداد ورزشکاران مبتلا به ویروس کرونا در ایران از زمان آغاز شیوع این ویروس گفت: ورزشکاران به سه دسته تقسیم می شوند؛ ملی پوشان، المپیکی ها و ورزشکاران سازمان یافته. درباره ورزشکاران سازمان یافته با توجه به تعداد زیاد آنها در اقصی نقاط کشور نمی توانیم آمار دقیقی از میزان ابتلای شان به کرونا داشته باشیم، اما در مورد ورزشکاران ملی پوش و المپیکی با توجه به محدودیت تعداد آنها می توان به یک آمار دست یافت.

وی اضافه کرد: تا به امروز هشت ملی پوش در رشته های مختلف مشکوک یا مبتلا به ویروس کرونا بوده اند که از این تعداد ابتلای احسان حدادی در پرتاب دیسک، روح الله رستمی در پارا وزنه برداری و علی محمدیاری در پارا دوومیدانی به کرونا قطعی بوده است. همچنین میثم بائو از بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال نیز تست کرونایش مثبت شد و البته خوشبختانه حالش بهبود یافت.

سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: ما یک سامانه را راه اندازی کرده ایم که در آن فرم هایی تدوین شده و غربالگری و پایش ملی پوشان براساس استانداردهای تعریف شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت صورت می گیرد. ما یک تیم مجرب را آموزش داده ایم و از امروز تماس خود با ملی پوشان و المپیکی ها را آغاز می کنند تا بتوانیم یک آمار دقیق داشته داشته باشیم.

سعیدی گفت: برای دسترسی به شماره این ورزشکاران المپیکی، نامه ای به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان زدیم و خواستار دریافت شماره تلفن آنها شدیم. ما در این اقدام علاوه بر سؤالات تلفنی از ملی پوشان و المپیکی ها درباره شرایط جسمانی شان، شرایط اطرافیان آنها را نیز جویا می شویم تا اگر خدای نا کرده فردی از اعضای خانواده علائمی را داشت، اقدامات لازم صورت بگیرد و این ویروس منتقل نشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 922

به "ابتلای قطعی 3 ورزشکار ملی پوش به ویروس کرونا، آغاز پایش تلفنی المپیکی ها از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای قطعی 3 ورزشکار ملی پوش به ویروس کرونا، آغاز پایش تلفنی المپیکی ها از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید