باکتری های مریخ سوخت موشک ها را تامین می نمایند

به گزارش مینی نت، محققان در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند، باکتری های رشدیافته در مریخ می توانند گزینه خوبی برای تبدیل به سوخت موشک باشند.

باکتری های مریخ سوخت موشک ها را تامین می نمایند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان مؤسسه فناوری جورجیا در مطالعه اخیرشان اظهار نموده اند باکتری های رشدیافته در مریخ می توانند گزینه خوبی برای تبدیل به سوخت موشک باشند.

براساس این تحقیق، باکتری های رشد یافته در مریخ می توانند به سوخت موشک تبدیل شوند و بدین ترتیب از یک هزینه 8 میلیارد دلاری برای ماموریت هایی که قرار است سکونت انسان در مریخ را تسهیل کند صرفه جویی گردد.

در حال حاضر، دانشمندان پیشنهاد ساخت سوخت موشک در مریخ با استفاده از منابع طبیعی را دارند؛ در این روش از منابع طبیعی موجود در سطح مریخ برای رشد باکتری ها و تبدیل آنها به سوخت استفاده می گردد.

محققان قصد دارند فوتوبیوراکتورهای عظیمی را در مریخ بسازند تا آن از نور خورشید و دی اکسید کربن برای فراوری سیانوباکتری استفاده نموده و قند فراوری کند.

این روش نه تنها هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش می دهد، بلکه محققان می گویند فرآیند نو 44 تن اکسیژن تمیز فراوری می نماید.

این مقاله در Nature Communications منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1824

به "باکتری های مریخ سوخت موشک ها را تامین می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکتری های مریخ سوخت موشک ها را تامین می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید