ایمپلنت گردن حرکات دست مبتلایان به سکته را احیا می نماید

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان ادعا می نمایند یک ایمپلنت به اندازه جعبه کبریت در گردن پالس های الکتریکی تحریک نماینده ای فراوری می نماید تا افراد دچار سکته مغزی بتوانند دوباره حرکات دستشان را کنترل نمایند.

ایمپلنت گردن حرکات دست مبتلایان به سکته را احیا می نماید

شرکت میکرو ترنسپاندر در ایالت تگزاس آمریکا گجتی به نام Vivistim ابداع نموده که عصب واگ را تحریک می نماید. عصب واگ از سر تا شکم ادامه دارد.

هنگامیکه بیمار تحت حرکات توانبخشی قرار می گیرد، عصب واگ تحریک می گردد و به این ترتیب به مغز پیامی فرستاده می گردد تا به حرکت توجه کند.

طبق تحقیق تازه منتشر شده، Vivistim به طور قابل توجهی عملکرد بازو را در افراد مبتلا به ضعف بازوی طولانی مدت پس از سکته مغزی ایسکمیک بهبود می بخشد. تحریک عصب واگ در گذشته به عنوان روشی برای درمان افسردگی، صرع، وزوز گوش، سکته مغزی، بیماری های قلبی و چاقی مورد آنالیز قرار گرفته است.

تحریک عصب واگ نیازمند جراحی برای نصب ایمپلنت است. این ایمپلنت به وسیله یک برش افقی گردن در اطراف غضروف کریکوئید (حلقه غضروف که نای را احاطه نموده است) در بدن بیمار قرار می گیرد.

دستگاه پس از کاشت، حین حرکات توانبخشی، عصب واگ در سمت چپ گردن را تحریک می نماید. پالس های الکتریکی Vivistim حداکثر مانند یک احساس مور مور گذرا در گلو احساس می گردد.

عصب واگ با مناطقی از مغز مرتبط است که به ترشح مواد شیمیایی مهمی منجر می گردد. ترشح این موارد با فیزیوتراپی به مغز یاری می نماید تا حرکات را دوباره بیاموزد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1568

به "ایمپلنت گردن حرکات دست مبتلایان به سکته را احیا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمپلنت گردن حرکات دست مبتلایان به سکته را احیا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید