هنگام رعد و برق نباید اینجا باشید!

به گزارش مینی نت، درختان آغاز به تاب خوردن می نمایند، آسمان تاریک می گردد و ناگهان صدای آن را می شنوید صدای رعد و برق از راه دور. این یک نشانه است نشانه آن که خطر احتمالی در راه می باشد. صدای رعد و برق را نادیده نگیرید، زیرا رعد و برق می تواند به روش هایی که انتظارش را دارید باعث گرفتن جان تان و یا ناقص کردن اندام های بدن تان گردد. این موضوع زمانی که شما در حال دوش گرفتن، شستن در وان و یا حتی شستن ظروف هستید را نیز شامل می گردد.

هنگام رعد و برق نباید اینجا باشید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده از آنجایی که رعد و برق می تواند به وسیله لوله کشی عبور کند بهتر است در هنگام رعد و برق به طور کلی از آب دوری کنید. در نتیجه، هگام رعد و برق دوش نگیرید، در وان نباشید و شستن ظروف یا دست های خود را به زمانی دیگر موکول کنید. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده می افزاید: خطر عبور رعد و برق در لوله کشی ممکن است در لوله های پلاستیکی کم تر از لوله های فلزی باشد. با این وجود، بهتر است از هرگونه تماس با لوله کشی و آب جاری در آن در طول طوفان و رعد و برق خودداری ورزید تا خطر آسیب تماشا را کاهش دهید.

در زمان رعد و برق خطر صرفا در داخل خانه و محیط سربسته متوجه شما نیست. در آن هنگام به در ها و پنجره ها نزدیک نشوید، روی کف بتنی دراز نکشید، به دیوار های بتنی تکیه ندهید و از ایوان ها و بالکن ها دور بمانید. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها هم چنین می افزاید: هنگام رعد و برق از دستگاه هایی مانند رایانه یا سایر تجهیزات الکترونیکی که به پریز برق متصل هستند استفاده نکنید. هم چنین، از تلفن ها سیم دار دور بمانید. تلفن های همراه و بی سیم ایمن هستند البته اگر به وسیله شارژر به یک پریز برق متصل نشده باشند.

سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده اشاره نموده که هنگام رعد برق گرم شدن هوا به میزان 22204 درجه سانتیگراد یا 5 برابر گرم تر از سطح خورشید است. بلافاصله پس از رعد و برق هوا خنک شده و به سرعت منقبض می گردد. این توسعه سریع و انقباض باعث ایجاد موج صوتی می گردد که ما به عنوان رعد و برق می شناسیم. صاعقه از بسیاری جهات می تواند می تواند کشنده باشد. برخورد مستقیم آن می تواند باعث ایجاد جراحاتی مانند ضایعات پوستی، سوختگی و هم چنین وارد آمدن آسیب های مغزی، عضلانی و چشمی گردد.

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده بخش عمده مرگ و میر و جراحات ناشی از رعد و برق زمانی رخ می دهد که افراد به خصوص هنگام بعدازظهر و عصر ماه های تابستان خارج از خانه هستند و 10 درصد از افراد هر ساله تحت تاثیر صاعفه جان شان را از دست می دهند.

افرادی که خارج از کشور کار می نمایند در معرض خطر بیش تری قرار دارند. در امریکا در نواحی جنوب شرقی به خصوص در فلوریدا و تگزاس بیش ترین تعداد مرگ و میر ناشی از رعد و برق گزارش شده است.

اگر هنگام رعد و برق خارج از خانه گرفتار شده اید بدانید که هیچ مکانی برای تان ایمن نیست. از هر آن چه خطر مواجهه با رعد و برق را افزایش می دهد مانند نزدیک شدن به درختان و یا رفتن زیر درختان بلند خودداری کنید. اگر هیچ پناهگاه ایمنی در اختیار ندارید در موقعیتی مانند توپ قرار گیرید: پا های خود را کنار یکدیگر قرار داده، قدری چمباتمه بزنید و گوش های تان را بگیرید، اما به یاد داشته باشید این آخرین راهکار است. ابتدا در پی پناهگاه ایمن باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1402 بروزرسانی: 22 تیر 1402 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2227

به "هنگام رعد و برق نباید اینجا باشید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام رعد و برق نباید اینجا باشید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید