اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس

به گزارش مینی نت، فارس نوشت: رئیس کمیسیون اروپا بیان کرد لایحه جدیدی که در مجلس انگلیس مطرح شده است، ناقض توافق برگزیت است و به همین دلیل بروکسل رویه ای قانونی را در این زمینه شروع نموده است.

اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس

با ما سفر کنید و با قیمت تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اورسولا فون در لین رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه ای اظهار داشت بروکسل در شروع این فرایند اقدام قانونی از لندن درخواست نموده توضیحات خود را درباره این تخلف ارائه دهد.

این مقام اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: از دوستان بریتانیایی خود دعوت نموده بودیم بخش های مشکل زای پیش نویس لایحه بازار داخلی خود را تا سرانجام ماه سپتامبر (دیروز) حذف نمایند.

وی هشدار داد این قانون در ماهیت خود ناقض تعهداتی است که در توافق برگزیت درج شده بودند و اگر به همین شکل اجرایی گردد، در تضاد کامل با پروتکل جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی خواهد بود.

فون در لین در ادامه گفت: ضرب الأجل ما روز گذشته به اتمام رسید و این مفاد مشکل زا حذف نشدند. بنابراین امروز صبح کمیسیون [اروپا] تصمیم گرفت تذکری رسمی به دولت بریتانیا ارسال کند. این اولین گام در رویه برخورد با تخلفات است.

وی اضافه کرد در این نامه از دولت انگلیس درخواست شده است که ظرف یک ماه مسائل و مسائل موجود را تحت آنالیز قرار دهد.

انگلیس 31 ژانویه 2020 (11 بهمن98) رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد اما در دوره گذار که قرار است تا سرانجام سال جاری باشد، همچنان معیارهای اصلی عضویت در این اتحادیه را حفظ خواهد نمود.

اکنون روابط انگلیس و اتحادیه اروپا به مدت یک سال حالت گذار را سپری می نماید و دو طرف در این بازه زمانی فرصت دارند درخصوص نحوه روابط پسابرگزیت به توافق برسند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس چندی پیش از قصد خود برای ارائه پیش نویس طرحی به مجلس کشورش برای تغییر بخش هایی از توافق برگزیت اطلاع داد. بر اساس این طرح، انگلیس بخشی از توافق میان لندن و بروکسل بر سر ایرلند شمالی را حذف خواهد نمود. این لایحه روز سه شنبه در مجلس به تصویب رسید.

جانسون همچنین گفته است به مذاکره نمایندگان بر سر توافق تجاری پسابرگزیت که دور هشتم آن این هفته در لندن برگزار می گردد، تا 15 اکتبر مهلت می دهد تا مذاکرات خود را به نتیجه برسانند و در غیر این صورت بریتانیا این مذاکرات را به طور کامل ترک خواهد نمود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1189

به "اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام قانونی اتحادیه اروپا علیه انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید