افزایش قیمت غیرقانونی خودرو را از سوی دو شرکت خودروساز داخلی شاهد هستیم

به گزارش مینی نت، نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: افزایش قیمت غیرقانونی خودرو را از سوی دو شرکت خودروساز داخلی شاهد هستیم.

افزایش قیمت غیرقانونی خودرو را از سوی دو شرکت خودروساز داخلی شاهد هستیم

خبرنگاران - سید احمد رسولی نژاد نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح سامان دهی بازار خودرو را غیر قانونی دانست و با اشاره به قانع نشدن نمایندگان از جلسه با وزیر صمت و مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: در اسرع وقت با رئیس جمهور ملاقات خواهیم داشت.

رسولی نژاد در جلسه علنی روز هشتم دی ماه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی تسریع در سامان دهی شرایط نهاده های دامی را از وزیر جهاد کشاورزی تسریع در سامان دهی شرایط نهاده های دامی را مطالبه کرد و گفت: کشاورزان از شرایط نهاده های دامی ناراضی هستند. به نظر می رسد که شخص رئیس جمهور باید به این موضوع ورود کند.

رد طرح سامان دهی بازار خودرو به وسیله مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح سامان دهی بازار خودرو را غیر قانونی دانست و گفت: رد طرح سامان دهی بازار خودرو به وسیله مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است. بیش از 85 درصد از مردم در نظرسنجی خبرگزاری خانه ملت از این طرح حمایت کردند. طبق اصل 112 قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط در موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان حق ورود دارد. نه اینکه رأسا اقدامی داشته باشد یا جایگزین شورای نگهبان گردد.

افزایش قیمت غیرقانونی خودرو

شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمت از سوی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

وی در خصوص طرح مذکور گفت: این طرح با بیشتریت قاطع نمایندگان مصوب شده بود، اما به صورت غیر قانونی به وسیله مجمع تشخیص رد شد. ما همچنان شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی قیمت ها از سوی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم. دکتر فاطمی امین پیش از رأی اعتماد گفتند که قیمت خودروهای داخلی منطقی نیست و باید اصلاح گردد یا کاهش یابد، اما در 20 آذر 1400 در چرخشی 180 درجه ای گفتند که ما قیمت ها را اصلاح کردیم. ما نمایندگان مردم هستیم. در بین مردم حضور داریم. خریداران خودرو به ما می گویند اصرار بر افزایش قیمت خودرو چرا یک بار در طرف کاهش قیمت ها اتفاق نمی افتد؟ مثل فردی که هر وقت در مجلسی غش می کرد، به یک طرف غش می کرد.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم دماوند در مجلس با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران دو خودروساز در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در آن جلسه بیشتر قریب به اتفاق نمایندگان از توضیحات و توجیهات وزیر و مدیران قانع نشدند. عصر دیروز با معاون اول رئیس جمهور جلسه گذاشتیم و اعتراض شدید خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردیم و درخواست کردیم که در اسرع وقت با رئیس جمهور ملاقات داشته باشیم که این درخواست مورد موافقت دکتر مخبر نهاده شد. این جلسه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

منبع: بیت ران
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1972

به "افزایش قیمت غیرقانونی خودرو را از سوی دو شرکت خودروساز داخلی شاهد هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت غیرقانونی خودرو را از سوی دو شرکت خودروساز داخلی شاهد هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید