چگونه از کلیه هایمان در مقابل کرونا محافظت کنیم؟

به گزارش مینی نت، عضو انجمن اورولوژی ایران توضیحاتی درباره تاثیر کرونا بر سلامت کلیه ها و راهکارهای مقابله با این مشکل ارائه داد.

چگونه از کلیه هایمان در مقابل کرونا محافظت کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، دکتر فرزین سلیمان زاده، اورولوژیست و عضو انجمن اورولوژی ایران در مصاحبه با بهداشت نیوز درباره تاثیر کرونا بر روی سلامت کلیه ها گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز تحقیقات زیادی بر روی تاثیر کرونا بر اندام ها و بخش های مختلف بدن از جمله کلیه.ها انجام گرفته و تعیین شده که کرونا و یا به عبارتی ویروس کووید 19 به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر سلامت کلیه ها تاثیر می گذارد و اثر سو دارد.

وی با اشاره به اینکه عوارض عروقی ناشی از ابتلا به کرونا سبب آسیب مستقیم به سلامت کلیه ها می گردد و این مشکل به ویژه در افراد مسن احتمال بیشتری دارد و کلا عملکرد کلیه ها با ابتلا به کرونا دچار مشکل می گردد، اضافه نمود: البته این موضوع در همه افراد بروز نمی یابد و در افراد مختلف بسته به عوامل مختلف وشرایط جسمی شان متفاوت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیر علمی بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن ارولوژی ایران ادامه داد: افرادی که مبتلا به کرونا می شوند باید حتما آب و مایعات طبیعی فراوان بنوشند این مسئله علاوه بر اینکه سبب بهبودی آنها خواهد شد و تسریع در ریکاری آنها را به همراه دارد، مانعی در برابر عوارض ناشی از کرونا بر روی کلیه ها نیز محسوب می گردد.

دکتر سلیمان زاده با تاکید بر اینکه راه حل اساسی جهت مقابله با کرونا واکسیناسیون عمومی موثر و در مقیاس وسیع است، گفت: به هر حال سایر توصیه ها از سر ناچاری است و باید شهروندان ضمن رعایت پروتکل ها جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا، اگر درگیر این ویروس شدند حتما اقدامات لازم را جهت مقابله با آن در اسرع وقت انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه اورولوژی امروز شامل مباحث وسیعی است و موضوعات مختلفی را شامل می گردد، گفت: بسیاری از مسائل و بیماری های مرتبط با اورولوژی امروزه با استفاده از جراحی هایی که با تکنولوژی های نوین انجام می گردد قابل درمان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1617

به "چگونه از کلیه هایمان در مقابل کرونا محافظت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از کلیه هایمان در مقابل کرونا محافظت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید