پسر کوهستان؛ جوان معلولی که به قله کوه صعود می نماید

به گزارش مینی نت، تهران(پانا) - مستند پسر کوهستان از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی احسان کمرخانی، به روایت داستان زندگی جوانی ایلامی می پردازد که با صعود بر قله کوه، تابلوی خداوند کسی را معلول نیافریده را نصب می نماید.

پسر کوهستان؛ جوان معلولی که به قله کوه صعود می نماید

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مهدی حواسی جوان ایلامی که از ناحیه پا معلولیت شدید دارد، عاشق کوهستان است و در یکی از برنامه های کوهنوردی خود با پزشکی روبرو می گردد که زندگی او را تغییر می دهد. مهدی که تبدیل به یک کارآفرین شده، علاوه بر کار در ارتفاع، مربی صخره نوردی و یکی از کوهنوردان پیروز می گردد.

احسان کمرخانی [کارگردان] درباره دلیل انتخاب این سوژه گفت: مهدی یک نمونه واقعی از یک قهرمان وطنی است که در اوج یأس و معلولیت همچنان امید داشته و بعد از تحمل هشت عمل جراحی در طول دو سال می تواند بر محدودیت جسمانی خود غلبه کند.

وی با تاکید بر این که برای ساخت این مستند نیمه بلند وسواس خاصی داشته است، اظهار کرد: من و برادرم عرفان کمرخانی که تصویربردار کار است، حدود دو سال است که مشغول ضبط هستیم و حدود 70 درصد از کار پیش رفته است. طی ماه های آینده فیلمبرداری انتها یافته و تدوین آن توسط سوگل مرادی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1398

به "پسر کوهستان؛ جوان معلولی که به قله کوه صعود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر کوهستان؛ جوان معلولی که به قله کوه صعود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید