مجلس چین طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را تصویب کرد

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران به نقل از چاینا مورنینگ پست، کمیته اصلی مجلس چین، امروز سه شنبه، به اتفاق آرا، طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را تصویب کرد.

مجلس چین طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را تصویب کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

هدف از اعمال این اصلاحات که به تائید 167 عضو کمیته اصلی مجلس چین رسید، ممانعت از نفوذ غربگرایان به ساختار حکومتی هنگ کنگ عنوان می گردد.

به این ترتیب، دولت پکن از بابت اینکه اداره امور هنگ کنگ به دست افراد وطن پرستی می افتد که به اصل یکپارچگی چین واحد احترام می گذارند، اطمینان حاصل خواهد نمود.

این در حالی است که جزئیات اصلاحات انجام گرفته هنوز رسانه ای نشده است.

به گزارش خبرنگاران، چین همیشه به آمریکا و متحدان غربی اش درباره خط قرمز خود مبنی بر لزوم احترام به اصل چینِ واحد که مستلزم عدم تحریک جریان های جدایی طلب مناطق تابعه شامل تایوان، هنگ کنگ، ماکائو و تبت است؛ هشدار داده است.

با این وجود، آمریکا با استناد به رویکرد چرخش به ایندوپاسیفیک و با هدف ممانعت از قدرت یابی چین، دست به اقداماتی می زند که علاوه بر جدال دیپلماتیک، بیم رویارویی نظامی دو کشور را نیز افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1543

به "مجلس چین طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس چین طرح اصلاح نظام انتخاباتی هنگ کنگ را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید