وزیر نفت یمن: به دلیل محاصره اوضاع به سمت فاجعه انسانی پیش می رود

به گزارش مینی نت، وزیر نفت یمن در دولت نجات ملی، اقدام ائتلاف سعودی در توقیف کشتی های حامل سوخت به یمن را محکوم کرد و در باره احتمال بروز فاجعه انسانی در این کشور به دلیل کمبود سوخت هشدار داد.

وزیر نفت یمن: به دلیل محاصره اوضاع به سمت فاجعه انسانی پیش می رود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالله دارس، وزیر نفت یمن در دولت نجات ملی شامگاه پنجشنبه گفت که مخازن سوخت در این کشور جنگ زده خالی شده است و ائتلاف سعودی مسبب این اوضاع است.

به گزارش شبکه المسیره یمن، وزیر نفت یمن گفت که ایستگاه های پمپ بنزین و سوخت در یمن خالی شده و اوضاع حکایت از وقوع بحران انسانی دارد.

او اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در توقیف کشتی های حامل سوخت و نفت را مجازات دسته جمعی مردم یمن دانست و گفت که مسئولیت کامل اوضاع به وجود آمده در یمن و تداوم اقدام ائتلاف مذکور در توقیف نفت کش ها بر عهده سازمان ملل و شورای امنیت است.

وزیر نفت یمن در خصوص کارشکنی و همدستی سازمان ملل با ائتلاف متجاوز سعودی نیز گفت که این سازمان درخواست های ما برای ورود در قضیه نفت کش صافر و حفاظت از آن و صدور مجوز تخلیه بار که نفت خام است را با وعده های دروغین جواب می دهد.

او همچنین در باره توقف عملیات حفاظت و صیانت از کشتی صافر هشدار داد و گفت که توقف این عملیات چه بسا منجر به فاجعه زیست محیطی و آلودگی آب های اطراف ساحل یمن گردد.

اخیرا مقامات یمنی گفته اند که عربستان سعودی و ائتلاف متجاوزش با توقیف کشتی های حامل سوخت به یمن که اتفاقا ترخیص و مجوز سازمان ملل را دارد، به دنبال افزایش فشارها به دولت نجات ملی هستند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1071

به "وزیر نفت یمن: به دلیل محاصره اوضاع به سمت فاجعه انسانی پیش می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت یمن: به دلیل محاصره اوضاع به سمت فاجعه انسانی پیش می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید