واکنش روسیه به تشدید اعتراضات در آمریکا

به گزارش مینی نت، مسکو اقدام پلیس شهر مینیاپولیس در استفاده از گاز اشک آور علیه خبرنگاران خبرگزاری ریانووستی را تجلیس وحشی گری غیرموجه توصیف نموده و استفاده از تسلیحات کنترل اغتشاشات توسط پلیس آمریکا علیه خبرنگاران را غیرقابل قبول دانست.

واکنش روسیه به تشدید اعتراضات در آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای مطرح کرد: ما نگران خشونت فزاینده پلیس و بازداشت های توجیه ناپذیر روزنامه نگاران در آمریکا هستیم که پس از قتل جورج فلوید رخ داده است. ما اقدام ماموران آمریکایی در استفاده از تسلیحات کنترل اغتشاشات، گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور علیه نمایندگان رسانه ها و پس از نشان دادن کارت های خبرنگاری را غیرقابل قبول می دانیم.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: به ویژه، ما شاهد استفاده متعمدانه از اسپری فلفل توسط افسران پلیس مینیاپولیس علیه میخائیل تورگیف خبرنگار ریانووستی بودیم این در حالی است که وی خود را به عنوان خبرنگار معرفی نموده بود.

طبق گزارش نیویورک تایمز، کمیته گزارشگران آزادی مطبوعات تا به امروز 10 گزارش حمله و تهدید علیه مینی نت را در اعترضات روزهای اخیر آمریکا دریافت نموده است.

روز آدینه یک خبرنگار سیاه پوست سی ان ان همانطور که در حال پوشش خبری اعتراضات مینیاپولیس بود، مقابل دوربین بازداشت شد.

انتشار گزارش ها درباره حملات نیروهای امنیتی و پلیس آمریکا به معترضان و مینی نت در حالی مطرح شده که اعتراضات سراسری به قتل نژادپرستانه جورج فلوید در این کشور همچنان ادامه دارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1001

به "واکنش روسیه به تشدید اعتراضات در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به تشدید اعتراضات در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید