نویسنده فرانسوی خالق بیش از 400 رمان از جهان رفت

به گزارش مینی نت به نقل از روزنامه فیگارو-ژرژ ژان ارنو، نویسنده فرانسوی در حالی از جهان رفت که نگارش بیش از 400 رمان با نام های مستعار مختلف را در کارنامه ادبی خود داشت.

نویسنده فرانسوی خالق بیش از 400 رمان از جهان رفت

ناتالی کارپانتیه، مدیر انتشارات فرانسوی پالپ که صدها کتاب از او را زیر چاپ برده بود درباره او نوشتیک ضایعه عظیم برای ادبیات عامه پسند فرانسه با درگذشت او رقم خورد. او در ژانرهای مختلف نظیر علمی تخیلی رمان های پلیسی، جاسوسی و و رمان نوآر طبع آزمایی کرد و 416 رمان نگاشت که اغلب به موفقیت و فروش بالا دست یافتند.

روزنامه فیگارو درباره او نوشت او ساکت بود و به طرز عجیبی پرکار. ادبیات او جنجال برانگیز نبود؛ اما بدون هیاهو و سر و صدا ردپای محکمی از خود در ادبیات قرن بیستم فرانسه به جای گذاشت.

ژرژ ژان آرنو در سال 1928 در فرانسه به دنیا آمد. او چندصد کتاب خود را با بیش از دوجین اسم مستعار همانند (سنت-گیلز، گیل دارسی، فدریک مادو، ژینو آرنولدی، اوگو سولنزا و .....) به چاپ رساند. اولین رمان او با عنوان به بازرس شلیک نکنید که با نام مستعار سنت گیل-برگرفته از نام روستای مادری اش - و در ژانر پلیسی منتشر شده بود جایزه Quai des Orfèvres را در سال 1952 برایش به ارمغان آورد. او در طول زندگی حرفه ای خود جوایز ادبی دیگری را برنده شد که از آن جمله می توان به جایزه عظیم آر تی ال برای رمان آسیاب های بادی اشاره نمود.

او سال 2011 به روزنامه فیگاور گفته بود که به طور متوسط هر سال 15 رمان می نویسد؛ با این حال نویسنده ای که از سایه خود نیز سریع تر بود تجربه نگارش 27 رمان را در طی یک بازه زمانی یک ساله نیز داشت. او درباره احساسش به نوشتن به فیگارو گفته بود نوشتن برای من هم لذت و سرخوشی می آورد و هم شغل تمام وقت من است. این احساس 50 سال است که با من است و هنوز من را سرگرم می نماید. به علت و چرایی آن فکر نمی کنم؛ فقط خوشحالم که در لحظه می نویسم.

او بیش از هرچیز برای مجموعه رمان 98 جلدی علمی- تخیلی هم نشینی های یخ زده در فرانسه شناخته می گردد که بین سال های 1980 تا سال 2005 منتشر شدند. این مجموعه که بلند ترین اثر ادبی یک نویسنده است دنیایی را به تصویر می کشد که پس از گذشتن از یک فاجعه و بحران زیست محیطی وارد یک دوره یخبندان می گردد. از این مجموعه چند اقتباس تلویزیونی، بازی های ویدئویی و انیمیشن در فرانسه ساخته شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 967

به "نویسنده فرانسوی خالق بیش از 400 رمان از جهان رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویسنده فرانسوی خالق بیش از 400 رمان از جهان رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید