نظارت بر اتوبوس های مسافربری با استفاده از سامانه سپهتن

به گزارش مینی نت، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به اجرای سامانه سپهتن گفت: با راه اندازی این سامانه، کنترل رانندگان اتوبوس های مسافربری حین رانندگی و نظارت بر عملکرد آن ها بیشتر خواهد شد.

نظارت بر اتوبوس های مسافربری با استفاده از سامانه سپهتن

غلامعباس بهرامی نیا در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اجرای سامانه سپهتن در خوزستان، اظهار کرد: متأسفانه در چندماه گذشته شاهد تصادفات ناگوار اتوبوس ها در سطح کشور بودیم که این تصادفات منجر به فوت تعداد قابل توجهی از هموطنان شد و از این رو توجه به بحث کنترل ناوگان حمل و نقل بین شهری افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به دستورالعمل های جدید افزایش نظارت بر عملکرد ناوگان عمومی حمل و نقل مسافربری، اضافه نمود: خطای انسانی علت عمده تصادف های ناوگان عمومی اتوبوس است و به این دلیل باید با برنامه ریزی و نظارت بیشتر، نسبت به کاهش تصادفات اقدام کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان توضیح داد: در جلساتی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه کشور داشته اند، بر لزوم استفاده شرکت های حمل و نقل مسافری از سامانه سپهتن تأکید شده است و از این رو در کوشش هستیم تا به یاری این سامانه، نظارت بر عملکرد رانندگان را با شدت بیشتری مورد ارزیابی قرار دهیم.

بهرامی نیا ادامه داد: پیش بینی می گردد با استفاده از این سامانه، 90 درصد مسائل در حوزه تصادفات اتوبوس های مسافربری مرتفع گردد. از این رو مدیران عامل شرکت ها و کانون های مسافربری باید رانندگان این ناوگان را ملزم به نصب سامانه سپهتن بر روی خودروهای خود نمایند.

وی با بیان اینکه شرکت های ناوگان عمومی مسافربری که همکاری لازم را در این خصوص نداشته باشند، تعطیل خواهند شد، اعلام نمود: با راه اندازی سامانه سپهتن، کنترل رانندگان حین رانندگی و نظارت بر عملکرد آن ها بیشتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 681

به "نظارت بر اتوبوس های مسافربری با استفاده از سامانه سپهتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت بر اتوبوس های مسافربری با استفاده از سامانه سپهتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید