ندا شهسواری: به تمرین با کرونا عادت کردم، مشکل اصلی بلاتکلیفی است

به گزارش مینی نت، ندا شهسواری در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص چگونگی شرایط تمرینی خود در این شرایط که کرونا مانع از برگزاری اردو و تمرینات گروهی شده است، گفت: همچنان در منزل یا سالن و به صورت شخصی پیگیر تمریناتم هستم. البته به لحاظ حریف تمرینی که مسئله حاد خیلی از پینگ پنگ بازان است، مسئله ای ندارم چرا که با برادر، خواهر و همسر خواهرم تمرین می کنم.

ندا شهسواری: به تمرین با کرونا عادت کردم، مشکل اصلی بلاتکلیفی است

وی ادامه داد: البته با وجود تمرین در کنار این افراد، سطح تمرینی ام به خاطر دور بودن از شرایط اردو و مسابقه تا حدی پایین آمده اما با این حال توانستم آمادگی ام را به صورت نسبی حفظ کنم تا حداقل از کرونا ضربه شدیدتری متحمل نشوم.

این ملی پوش تنیس روی میز ایران با یادآوری اینکه فدراسیون جهانی بعد از لغو تمام مسابقات فعلاً زمان جدیدی برای برگزاری آنها اعلام نکرده است، ادامه داد: تمرین انفرادی، دوری از اردو و نداشتن مسابقه مشخصی در آینده باعث شده انگیزه ام تا حدی کم گردد. در شرایط عادی که برای یک رویداد مشخص تمرین می کنیم، مشخص است که چه زمان باید فشار تمرین را بالا ببریم و چه زمان باید آن را کم کنیم اما الان یک فرایند ثابت و بدون هدف را دنبال می کنیم و همین مسئله به لحاظ انگیزشی تأثیر منفی گذاشته است.

شهسواری در عین حال تاکید نمود: البته بعد از گذشت چندماه از این شرایط، کم کم در حال عادت کردن به این شرایط هستیم. اویل خیلی کمتر تمرین داشتم اما حالا که خود را بیشتر از قبل با شرایط وفق داده ام، زمان بیشتری برای تمرین می گذارم تا افت نکنم.

پینگ پنگ باز ملی پوش کشورمان توضیح داد: مشکل اصلی اینجاست که بلاتکلیف هستیم، نمی دانیم بازی های المپیک بالاخره برگزار می گردد یا نه و اگر بله، رقابت های انتخابی برای آنچه زمانی برگزار می گردد. من دو دوره قبل المپیک حضور داشتم و برای سومین حضور متوالی آماده می شدم اما شیوع ویروس کرونا همه معادلات را به هم زد. البته می دانم که تمام جهان درگیر این معضل هستند اما موضوع برای من به خاطر شرایط سنی ام خاص تر است.

وی در این زمینه اضافه کرد: بازیکن 18 - 17 ساله نیستم که در هر شرایطی امیدوار به حضور در المپیک باشم. اگر المپیک سال بعد هم برگزار نگردد و یک سال دیگر به تعویق بیفتد، واقعاً نمی دانم شرایطم چگونه می گردد. امیدوارم زودتر در این زمینه مشخص تکلیف گردد تا ما هم تکلیف خود را بدانیم.

شهسواری با بیان اینکه سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان (ایرانمنش) به صورت مجازی تمرینات وی و دیگر اعضای تیم ملی را زیر نظر دارد، اظهار داشت: اقدام خیلی خوبی که اجرا شده، مهیا شدن شرایط برای ارتباط به وسیله فضای مجازی با روانشناس است. این مسئله در شرایط فعلی خیلی زیاد یاری حال من بوده است.

وی که در لیگ برتر برای تیم دانشگاه آزاد بازی می کرد همچنین در خصوص لغو این رقابت ها و اینکه پفراینده مسابقات بدون دیدارهای پلی آف بسته شد، گفت: پلی آف بخش مردان برگزار می گردد چراکه تیم ها درمورد برگزار نشدن به تفاهم نرسیدند اما در بخش بانوان همه تیم ها موافق لغو مسابقات بودند. قرار بود دیدارهای پلی آف در تهران برگزار گردد و این مستلزم سفر بازیکنان به تهران بود. در شرایط کرونا این اقدام واقعاً خطرناک بود. شخصاً از لغو مسابقات خوشحالم.

ملی پوش تنیس روی میز ایران با تاکید بر اینکه در شرایط کرونا مانند خیلی دیگر از ورزشکاران به لحاظ اقتصادی متحمل آسیب شده است، گفت: ازمجموع قرارداد 30 میلیون تومانی که با دانشگاه آزاد داشتم، 60 درصد را دریافت کردم اما با وجود اعلام اتمام مسابقات و به خاطر برگزار نشدن دیدارهای پلی آف هنوز 40 درصد باقی مانده را نگرفته ام. البته این بدهی پرداخت می گردد اما با تأخیر، قرار است از دو ماه آینده هم لیگ ترکیه شروع گردد. امیدوارم این رقابت ها سروقت برگزار گردد چون در غیراینصورت از این بخش هم متضرر خواهم شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1056

به "ندا شهسواری: به تمرین با کرونا عادت کردم، مشکل اصلی بلاتکلیفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ندا شهسواری: به تمرین با کرونا عادت کردم، مشکل اصلی بلاتکلیفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید