میوه هایی زمستانی و درمانگر یبوست

به گزارش مینی نت، امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف از یبوست رنج می برند. این عارضه معمولاً در نتیجه یک سبک زندگی ناسالم و کم تحرک و انتخاب های غلط در رژیم غذایی رخ می دهد. به باور محققان و کارشناسان تغذیه، یبوست بیشتر اوقات در نتیجه عدم دریافت میزان کافی فیبر در رژیم غذایی و نوشیدن کمتر از احتیاج روزانه آب است.

میوه هایی زمستانی و درمانگر یبوست

این بیماری در عملکرد طبیعی بدن بیشتر افرادی که از آن رنج می برند تاثیرگذار بوده و ممکن است در زندگی روزمره آن ها اختلال ایجاد کند. حرکات نامنظم روده می تواند باعث درد شکم ، حالت تهوع و احساس ناراحتی عمومی گردد. البته باید تاکید نمود که یبوست یک بیماری تهدید نماینده زندگی نیست اما نباید به این مشکل بی توجه بوده تا قادر باشید از زندگی سالم و متناسبی برخوردار شوید.

خوشبختانه مواد غذایی زیادی وجود دارد که می توانند به شما در رفع عارضه یبوست یاری نمایند. این مواد غذایی جایگزین مناسبی برای داروها و سایر روش های درمانی هستند. از آنجا که اکنون در آستانه زمستان هستیم ، چند میوه پائیزه و زمستانی را به شما معرفی می کنیم که مصرف آن ها می توانند از یبوست جلوگیری نمایند. توصیه می گردد این موارد را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه نموده و از نتایج شگفت انگیز آن بهره مند شوید:

مرکبات

یک پرتقال با اندازه طبیعی حدود سه گرم فیبر دارد. این میوه همچنین منبع غنی از فیبرهای محلول است که زمان انتقال مواد غذایی در روده عظیم را تسریع نموده و به شما یاری می نماید از یبوست نجات پیدا کنید. پرتقال و بیشتر مرکبات همچنین حاوی یک نوع ملین طبیعی به شکل فلاوانول به نام نارینژنین هستند که به سیستم گوارشی انسان در دفع مدفوع یاری می نماید. در این فصل از خوردن پرتقال، نارنگی و لیمو شیرین غافل نشوید.

انگور

این میوه که در پائیز و هفته های اولیه زمستان به وفور در دسترس واقع شده است، یک منبع خوب دیگر تامین فیبر غذایی است که صد گرم از آن حاوی حدود چهار گرم فیبر است. مصرف این میوه به طور روزانه باعث افزایش حرکت روده شده و یبوست را رفع می نماید.

سیب

بسیاری از افراد اعتقاد دارند خوردن سیب باعث ایجاد یبوست می گردد اما باید در نظر داشته باشید که یک سیب متوسط حاوی 4/4 گرم فیبر است. اگر از یبوست رنج می برید این میوه قطعاً باید بخشی از رژیم روزانه شما باشد.

گلابی

گلابی مملو از فیبرهای مفید غذایی است و یک گلابی با اندازه متوسط حاوی حدود 5/5 گرم فیبر است. این میوه همچنین حاوی فروکتوز و سوربیتول است که به عنوان یک ملین طبیعی باعث تحریک حرکات روده می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1452

به "میوه هایی زمستانی و درمانگر یبوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه هایی زمستانی و درمانگر یبوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید