مجتبی حسینی: از تیم کم مهره و خسته پرسپولیس نمی شد انتظار قهرمانی داشت، تفکر و هدف گذاری صحیحی برای فوتبال ما وجود ندارد

به گزارش مینی نت، سیدمجتبی حسینی، مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس اعتقاد دارد، از تیم کم مهره و خسته برانکو ایوانکوویچ نمی شد انتظار قهرمانی در آسیا داشت.

مجتبی حسینی: از تیم کم مهره و خسته پرسپولیس نمی شد انتظار قهرمانی داشت، تفکر و هدف گذاری صحیحی برای فوتبال ما وجود ندارد

سیدمجتبی حسینی که سابقه مربیگری در لیگ قهرمانان آسیا و راهنمایی ذوب آهن اصفهان در این رقابت ها را داشته است، ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: با توجه به شناختی که از تیم های آسیایی خصوصاً تیم های متمول خاورمیانه دارم باید بگویم پرسپولیس با وجود مسائل و کمبودهایی که داشت در این فصل کار بزرگی کرد و نباید از این تیم انتظار بیش از حد داشت.

وی در ادامه اضافه نمود: فراموش نکنیم که تیم برانکو با محرومیت وارد این مسابقات شد و مجموعاً 12، 13 بازیکن در اختیار داشت. بازی کردن مقابل تیم های عربی که بازیکنان گرانقیمتی در اختیار دارند، کار سختی است، اما پرسپولیس با وجود همه این مسائل به فینال رسید. در مرحله فینال و تقابل با نماینده شرق آسیا باید واقعیت ها را بپذیریم و انتظارات خودمان را کم کنیم. سال هاست که تیم های غربی حتی تیم های متمول عربی مقابل شرقی ها شکست می خورند و دیگر از تیم کم مهره و خسته پرسپولیس نمی شد در این مرحله انتظار قهرمانی داشت.

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس همچنین خاطر نشان کرد: اینجا باید به فاصله ایجاد شده بین خودمان و فوتبال شرقی ها توجه کنیم. باید سبک بازی مدرن و حرفه ای آنها را ببینیم که بسیار متفاوت با فوتبال غرب آسیاست. بازی سرعتی و منظم، مسئولیت پذیری بازیکنان، آرامش و اعتمادبه نفس و ... . باید به این نکته توجه کنیم که تیم های شرق آسیا در تمام طول 90 دقیقه با برنامه و منظم بازی می نمایند و دچار احساسات نمی شوند.

سرمربی پیشین ذوب آهن همچنین درباره مسابقات لیگ باشگاهی فوتبال ایران نیز گفت: متأسفانه باید بگویم از نظر فنی سطح بازی های لیگ پیشرفت محسوسی نسبت به گذشته نداشته است و این شرایط مطلوب نیست. در واقع این روند تا حدودی نگران نماینده به نظر می رسد و خروجی این شرایط استمرار ناکامی طولانی مدت ما در آسیاست. ایران قطعاً یکی از مستعدترین کشورهای فوتبال آسیاست، اما 25 سال است که در رده باشگاهی قهرمان نشده ایم و در رده ملی هم در جام ملت ها و حتی در صعود به المپیک ناکام مانده ایم. اینها نشانه های خوبی نیست و نشان می دهد تفکر و هدف گذاری صحیحی برای فوتبال ما وجود ندارد.

حسینی در سرانجام گفت: امیدوارم تحولی در فوتبال ما ایجاد گردد که این همه انرژی، استعداد و سرمایه به هدر نرود. این اصلاً خوب نیست که با این میزان سرمایه گذاری در هر دهه یک بار به فینال برویم و واقعا در شأن فوتبال ما نیست که در همه رده های ملی و باشگاهی این طور ناکام باشیم. پرسپولیس هم روندی بر خلاف جریان فوتبال ما را دنبال کرد که به این مرحله رسید و در این سه سال متفاوت از سایر باشگاه های ما عمل نموده که در دو سال پیاپی به نیمه نهایی آسیا صعود نموده است. دیگر باشگاه های ما هم باید به دنبال تغییر سیاست های خودشان باشند تا با انتخاب های درست و البته ایجاد ثبات و هدف گذاری مطلوب به نتیجه مناسب دست یابند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 91

به "مجتبی حسینی: از تیم کم مهره و خسته پرسپولیس نمی شد انتظار قهرمانی داشت، تفکر و هدف گذاری صحیحی برای فوتبال ما وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتبی حسینی: از تیم کم مهره و خسته پرسپولیس نمی شد انتظار قهرمانی داشت، تفکر و هدف گذاری صحیحی برای فوتبال ما وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید