شهر نیازمند اقدامات پایدار در حوزه کتاب و کتابخوانی است

به گزارش مینی نت، علیرضا نادعلی، نائب رئیس فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، درباره احتیاج مرکز به طراحی و نصب نشانه های فرهنگی به ویژه برای توسعه فرهنگ کتابخوانی بیان نمود: به نظر می رسد با رویکرد اعضای کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای ششم و مدیریت تازه سازمان زیباسازی شهرداری تهران، زمینه توجه بیشتر و نگاه ویژه به این مباحث وجود دارد.

شهر نیازمند اقدامات پایدار در حوزه کتاب و کتابخوانی است

وی با اشاره به طرح راسته کتاب به عنوان یکی از طرح های فرهنگی در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی با رویکرد فرهنگی در حوزه شهر سازی، مصوبه ایجاد راسته کتاب را دارد که می توان با ویرایش، طرح را به مرحله اجرا برساند.

نائب رئیس فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، درباره برگزاری پویش کتاب خوب بخوانیم از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در هفته کتاب 1400 گفت: نخستین برنامه کتاب محور سازمان زیبا سازی در هفته کتاب امسال، متفاوت از دوره های قبل را شاهد بودیم. به نظر می رسد، مجموعه مدیریت شهری باید اقدامات پایدار تری در حوزه کتاب و کتاب خوانی انجام دهد و کمیسیون فرهنگی اجتماعی، مکان طراحی این اقدامات است.

نادعلی درباره مصدایق ویرایش مصوبه ایجاد راسته کتاب بیان نمود: بعضی طرح های مرتبط با ایجاد راسته و یا پهنه، نقص و گاهی زمینه بروز نقض غرض هایی شده است؛ به عبارت دیگر طرح ممکن است، با اهداف فرهنگی تعریف شده اما نقایصی داشته که شهروندان دچار گرفتاری هایی می شدند، بنابراین با رویکرد انتقادی به آن نگاه می کنیم.

نائب رئیس فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به عنوان مثال، در پیاده راه 17 شهریور که البته ممکن است بعضی از طراحی و ایجاد این طرح دفاع نمایند، اما به نظر می رسد زمینه گلایه شهروندان را فراهم کرد. بنابراین با آنالیز این نقایص در طرح های قبلی در کوشش هستیم، ایجاد راسته های دیگر از جمله راسته کتاب، خالی از این نقد ها باشند.

وی درباره رویکرد شورای شهر برای احیا بافت فرسوده محور جنوبی خیابان انقلاب و همسویی این دیدگاه با اجرای طرح راسته کتاب گفت: قاعدتا باید حفظ هویت فرهنگی منطقه خیابان انقلاب را در نظر داشته باشیم. علاوه براین موضوع حفظ ایمنی صاحبان کسب و کار های این محدوده نیز با اهمیت است؛ بنابراین موضوع حفظ هویت فرهنگی و ایمنی، باید با رویکرد تعادلی در دستور کار قرار بگیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1980

به "شهر نیازمند اقدامات پایدار در حوزه کتاب و کتابخوانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر نیازمند اقدامات پایدار در حوزه کتاب و کتابخوانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید