رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به تبدیل شدن واشنگتن دی .سی به ایالت

به گزارش مینی نت، مجلس نمایندگان آمریکا تبدیل شدن واشنگتن دی.سی (ناحیه کلمبیا) به پنجاه و یکمین ایالت این کشور را با اکثریت آرا تصویب کرد.

رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به تبدیل شدن واشنگتن دی .سی به ایالت

به گزارش گروه بین الملل مینی نت به نقل از شبکه خبری ان بی سی، مجلس نمایندگان آمریکا روز آدینه طرح تبدیل شدن پایتخت این کشور یعنی واشنگتن دی.سی (ناحیه کلمبیا) به پنجاه و یکمین ایالت آمریکا را تصویب کرد.

در نشستی که امروز در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصمیم گیری درباره طرح تبدیل شدن واشنگتن دی.سی به یک ایالت برگزار گردید، 232 نفر از نمایندگان به این طرح رأی مثبت دادند و 180 نفر نیز با آن مخالفت کردند.

تصویب طرحی برای تبدیل شدن واشنگتن دی. سی به ایالت در یکی از دو مجلس قانونگذاری آمریکا (مجلس نمایندگان و مجلس سنا) اگرچه یک گام تاریخی محسوب می گردد، اما شواهد حاکی از این است که در حال حاضر شانسی برای تصویب نهایی این طرح و تبدیل شدن پایتخت آمریکا به پنجاه و یکمین ایالت این کشور وجود ندارد.

جمهوری خواستار آمریکا که اکثریت مجلس سنای این کشور را در اختیار دارند، مصمم هستند که از تصویب این طرح در سنا جلوگیری نمایند. علاوه بر این، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام نموده است که حتی در صورت تصویب این طرح در سنا، بلافاصله آن را وتو خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1043

به "رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به تبدیل شدن واشنگتن دی .سی به ایالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رأی مثبت مجلس نمایندگان آمریکا به تبدیل شدن واشنگتن دی .سی به ایالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید