روایت هوک از دست رد ایران بر سینه آمریکا

به گزارش مینی نت، به گزارش خبرنگاران، برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در مصاحبه با المانیتور گفت: به جمهوری اسلامی پیشنهاد مذاکره حضوری کنسولی دادیم، اما ایران این پیشنهاد را رد کرد.

روایت هوک از دست رد ایران بر سینه آمریکا

هوک در ادامه مدعی شد: ایران در حال از دست دادن فرصت های خوب است و امیدوارم هم در موضوع تبادل زندانی ها و شاید هم در موضوعات دیگر شاهد پیشرفت مذاکرات میان دو کشور باشم.

نماینده ویژه آمریکا گفت: به رغم پیشنهاد مذاکرات مستقیم آمریکا، ایران به پای میز مذاکره نمی آید و تا زمانی که موضع ایران چنین است، آمریکا به واسطه گری سوئیس (حافظ منافع ایالات متحده در ایران) متکی خواهد بود.

وی در ادامه مدعی شد: اگر ایران وارد مذاکره می شد می توانست پیشنهاد معامله بزرگ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را ارزیابی کند.

هوک در ادامه بار دیگر این ادعا را تکرار کرد که، آمریکا درهای دیپلماسی را برای سال ها باز نگه داشته و این نشان دیگری از تمایل جمهوری اسلامی برای از دست دادن فرصت های خوب برای پیشرفت است. آمریکا عجله ای برای مذاکره ندارد و استراتژی (فشار حداکثری) ایالات متحده در مقابل ایران کارایی خود را نشان داده است.

وی همچنین گفت: هرگونه توافق جدید احتمالی با ایران، حق غنی سازی اورانیوم برای جمهوری اسلامی را به رسمیت نخواهد شناخت و با این کار تهران فرصتی برای تولید بمب هسته ای نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1074

به "روایت هوک از دست رد ایران بر سینه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت هوک از دست رد ایران بر سینه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید