درمان بیماری بواسیر یا هموروئید

به گزارش مینی نت، بواسیر یا هموروئید یک بیماری شایع مقعدی است که در اثر فشار آوردن بیش از حد به پایین راست روده و ناحیه مقعدی بوجود می آید و پماد همروب یکی از روش های درمانی آن است

درمان بیماری بواسیر یا هموروئید

تعریف بیماری بواسیر یا هموروئید

بواسیر شایع ترین بیماری مقعد در انسان ها می باشد. احتمالاً نیمی از افراد تا سن 50 سالگی بواسیر را تجربه می نمایند. بواسیر ناشی از گرفتاری سیاه رگ های ناحیه مقعدی هستند. اگر به هر علتی فشار بیش از حد به پایین راست روده (رکتوم) و ناحیه مقعدی وارد گردد به طور غیرطبیعی این سیاه رگ ها متورم شده و اصطلاحا بیماری بواسیر بوجود می آید.

علت بیماری بواسیر یا هموروئید چیست؟

علت بواسیر فشار بیش از حد ناشی از زور زدن یا زیاد نشستن در جای سرد و یا ایستادن زیاد به علت یبوست یا اسهال مزمن، حاملگی یا پیری یا علل دیگر می باشد.

اشکال مختلف بیماری بواسیر

  • بواسیر خارجی: بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم، متورم یا توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی دیده می شوند.
  • بواسیر داخلی: بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعد ایجاد می شوند.

پیشگیری و درمان بواسیر یا هموروئید چگونه انجام می گردد؟

از عوارض شایع یبوست هموروئید می باشد. بنابراین با اصلاح رژیم غذایی و دریافت مایعات فراوان می توان از بروز یبوست جلوگیری نمود. در غیر این صورت جهت درمان می بایست روزانه چندین مرتبه حدود 15 - 10 دقیقه داخل وان آب گرم نشسته تا به کاهش تورم یاری کند. جهت درمان موضعی نیز می توان از پماد هموروهرب گیاهی نیز استفاده نمود.

پماد گیاهی هموروهرب چیست؟

پماد هموروهرب حاوی گیاه هاماملیس می باشد. مواد موثره این گیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدان و ضدالتهاب قوی بوده و دارای اثر ضد درد نیز می باشند. این گیاه خارش، تحریک و سوزش مقعد را بر طرف می سازد .اثر ضدعفونی نماینده تانن های موجود درهاماملیس از عفونت موضع جلوگیری می نماید و بدین ترتیب به بهبود سریع تر عارضه یاری می نماید. تانن و دیگر مواد قابض در پماد عروق متسع شده و پرخون مقعد را منقبض نموده و محل آسیب را کوچک نموده و در نتیجه خون ریزی را کاهش می دهد. افزون بر این مواد موثره در تنطور بنژوئن از دیگر مواد موجود در پماد هموروهرب دارای اثر ضد اسپاسم و ضدعفونی نماینده می باشد که مانند هاماملیس عمل نموده اثر آن را تقویت می نماید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1334

به "درمان بیماری بواسیر یا هموروئید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان بیماری بواسیر یا هموروئید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید