خرید سلاح های پر هزینه از سوی عربستان سعودی همچنان ادامه دارد

به گزارش مینی نت، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز با انتشار گزارشی در خصوص اقدامات عربستان سعودی نوشت: عربستان سعودی در حالی همچنان اقدام به خرید سلاح می کند که با یک بحران شدید اقتصادی رو به رو است.

خرید سلاح های پر هزینه از سوی عربستان سعودی همچنان ادامه دارد

در ادامه این گزارش آمده است: عربستان سعودی با بحران اقتصادی که گسترش ویروس کرونا به آن دامن زده رو به رو است به طوری که مجبور شده سیاست های ریاضتی را از ماه مه گذشته در قبال شهفرایندان اجرایی کند.

در این گزارش نوشته شده است: ما همچنان شاهد خرید سلاح از سوی سعودی ها هستیم و این فرایند در سایه اجرای سیاست های ریاضتی هیچ تغییری نکرده است.

تنها بعد از گذشت دو روز از آغاز اجرای سیاست های ریاضتی از سوی ریاض، شرکت آمریکایی بوئینگ از قرارداد 2 میلیارد و 600 میلیون دلاری برای تجهیز عربستان سعودی به بیش از هزار موشک زمین به هوا و موشک های دیگر خبر داد.

همچنین قراردادهای امضا شده با شرکت آمریکایی لاکهید مارتین برای تجهیز عربستان سعودی به انواع سلاح ها در سایه شرایط بد اقتصادی این کشور متوقف نشده است.

عربستان سعودی طی 5 سال گذشته میلیاردها دلار برای خرید سلاح و تجهیزات جنگی برای استفاده در جنگ یمن و تجاوز به این کشور هزینه کرده است و به نظر می رسد این هزینه ها در سایه شرایط بد اقتصادی و بحران گسترش ویروس کرونا همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش این روزنامه، بسیاری از تحلیلگران معتقدند که قراردادهای تسلیحاتی سنگین باعث شده محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بیش از پیش نزدیک شود.

این در حالی است که سیاست های ریاضتی عربستان سعودی در قبال شهفرایندان این کشور باعث به وجود آمدن خشم و نارضایتی در میان سعودی ها شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1027

به "خرید سلاح های پر هزینه از سوی عربستان سعودی همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید سلاح های پر هزینه از سوی عربستان سعودی همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید