خبرنگاران فرماندار: سال جاری هزار فرصت جدید شغلی در معادن شهربابک ایجاد شد

به گزارش مینی نت، کرمان - خبرنگاران - فرماندار شهربابک از اشتغال هزار نفر از ابتدای سالجاری تا به امروز در معدن های مس، مهام کوشان، ایجو، فلات بابک و کارخانه کاشی این شهرستان اطلاع داد.

خبرنگاران فرماندار: سال جاری هزار فرصت جدید شغلی در معادن شهربابک ایجاد شد

به گزارش خبرنگاران، قاسم شمسی شامگاه آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ا با ارائه گزارشی از عملکرد مسئولان شهرستان در سالجاری، اضافه کرد: این دستاوردها حاصل کوشش ، همکاری ، همدلی و مجموعه مسئولان دولتی و بخش خصوصی و مردم طی هفت سال گذشته بوده که در راستای تحقق جهش فراوری انجام گرفته است.

شمسی با اشاره به کلنگ زنی طرح های صنعتی با حضور وزیر صمت، بیان داشت: گام دوم انقلاب صنعتی در شهرستان با اجرای این طرح ها تحقق خواهد یافت که علاوه بر دستاوردهای مالی و صنعتی ، شاهد ایجاد اشتغالزایی بالایی در شهرستان خواهیم بود.

فرماندار شهربابک از کلنگ زنی کارخانه تغلیظ دو و سه معدن میدوک، کارخانه آهک، کارخانه فولتاسیون، پروژه انتقال آب خلیج فارس به شهربابک، اتصال کارخانه ذوب مس خاتون آباد به شبکه ریلی، توسعه ناوگان حمل و نقل مجتمع مس شهربابک، طرح توسعه مس فلز رنگین، کارخانه تغلیظ کم عیار و توسعه برداشت از معدن مس میدوک با حضور وزیر صمت طی چند ماه اخیر نام برد که خروجی ان قطعا به جهش فراوری ختم خواهد شد.

شمسی از شروع اجرای این طرح ها در فروردین و اردیبهشت سال آینده اطلاع داد و بزرگترین دستاورد این پروژه ها را اشتغالزایی برای هزار نفر معرفی کرد و گفت : در کوششیم که نرخ بیکاری شهرستان را به تک رقمی برسانیم.

وی با تاکید بر اهمیت حوزه ورزش شهرستان، در ایجاد سلامتی و نشاط در جامعه، گفت: استادیوم شهدای مس شهربابک با نام جدید سردار دلها ،پس از 10سال کلنگ زنی و وقفه هم اکنون با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان در حال اجرا و رسیدن به مرحله بهره برداری می باشد و همچنین اجرای پروژه ساخت 9 زمین چمن مصنوعی که در سال گذشته و امسال انجام شده است در چند روز آینده با حضور مهمانان کشوری افتتاح خواهد شد.

شمسی اضافه کرد: اولویت کمیته جذب شهرستان با جذب افراد متاهل بیکار می باشد که با همین فرایند افراد متقاضی واقعی کار به نوبت مشغول به کار خواهند شد.

فرماندار شهربابک با توجه به مقادیر بالای آرسینیک در آب شهرستان که دغدغه مردم شده بود، گفت: با استفاده از تجهیزات تصفیه خانه ای جدید، از ماه گذشته آب شهرستان با مقدار آرسینیک مطابق با استاندارد جهانی در اختیار مردم شهرستان واقع شده است.

شمسی در ادامه از اجرای طرح ملی مسکن در راستای ساماندهی قیمت زمین و مسکن در شهرستان ، اطلاع داد و بیان داشت: در سه ماه گذشته به 520 نفر زمین رایگان برای ساخت مسکن واگذار شده است و همچنین در حال اجرا مراحل اداری 850 هکتار زمین برای فاز بعدی اجرای این طرح هستیم که با این فرایند ، در آینده نزدیک می توان با قطعیت از واگذاری زمین به تمام افراد واجد الشرایط در شهرستان سخن گفت.

وی با اشاره به سفر چند روز گذشته معاون استاندار کرمان به شهرستان ، گفت: طرح های با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان در حوزه برق شهرستان با حضور معاون استاندار بمناسبت دهه فجر افتتاح شد که مهمترین آنها برق رسانی به شهرک امام رضا (ع) بود.

فرماندار شهربابک با اشاره به پروژه آبرسانی به شهرهای جوزم ، دهج و روستای خبر، بیان داشت: مردم دهج در چند روز آینده مانند اهالی شهر جوزم از نعمت آب برخوردار خواهند شد و با ادامه این فرایند در سال آینده روستای خبر نیز از آب لوله کشی برخوردار خواهد شد.

وی در انتها از مردم خواست با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان و سپرده های بالای بانکی و سرمایه های نقدی مردم ، به میدان سرمایه گذاری ورود نمایند و با سرمایه گذاری و کارآفرینی در پیشرفت و توسعه شهرستان سهیم شوند.

پیش تر و در شهریور ماه امسال مصطفی رضاحسینی نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی طی نشست خبری با رسانه ها اعلام نموده بود : باید طبق سند چشم انداز توسعه شهربابک و افق 1420 برنامه هایمان را طراحی کنیم و به پیش برویم.

وی همچنین گفته بود ، طی سه ماه گذشته کار را در مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد شغل و برطرف بیکاری به عنوان بزرگترین و حساس ترین ماموریتی که همه دستگاه ها بر عهده دارند، شروع نموده ایم.

شهربابک در 240 کیلومتری کرمان واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1443

به "خبرنگاران فرماندار: سال جاری هزار فرصت جدید شغلی در معادن شهربابک ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: سال جاری هزار فرصت جدید شغلی در معادن شهربابک ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید