خاطره اوباما از اولین دیدارش با پوتین، تنش در ازدواج و سیگاری شدن در کاخ سفید

به گزارش مینی نت، ایسنا نوشت: باراک اوباما در کتاب جدیدش که روز سه شنبه منتشر می گردد، درباره ملاقات نخستش با رئیس جمهوری روسیه در مسکو پرداخته و نوشته که پوتین در این ملاقات نخست 45 دقیقه ای که به نظر می رسید بی انتها باشد، سخنرانی شدیداللحنی علیه آمریکا داشت.

خاطره اوباما از اولین دیدارش با پوتین، تنش در ازدواج و سیگاری شدن در کاخ سفید

به نوشته روزنامه دیلی میل، باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این کتاب با عنوان یک سرزمین موعود نوشته است: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان نخستین ملاقاتی که در ژوئیه 2009 با او در مسکو داشتم به شدت از آمریکا انتقاد کرد و جورج بوش پسر را بابت اتفاقاتی که خاورمیانه رخ داد هم ستود و هم مورد انتقاد قرار داد.

یکی از منابع آگاه به سان گفت: اوباما درباره این صحبت نموده که وقتی او و پوتین خواستند عکس بگیرند، چطور پوتین با این مساله راحت برخورده نموده است.

اوباما در ادامه این کتاب آورده است: وقتی خدمتگزاران مرد داشتند از ما پذیرایی می کردند، پوتین درباره رنج ها و مشقت هایی که بر مردم روسیه و به دست آمریکایی ها وارد آمده، سخن می گفت. پوتین گفت که جورج بوش پسر را به شخصه دوست دارد و حتی به او درباره یاری به دستگیری صدام نیز پیشنهاد داده بود. اما در نهایت او را به بی ثباتی سراسر خاورمیانه با حمله به عراق متهم کرد.

در ادامه این کتاب همچنین آمده است: افرادی که اوباما را در این ملاقات همراهی نموده بودند، کوشش کردند تا صحبت های پوتین را در دقیقه سی ام صحبت هایش متوقف نمایند اما اوباما مداخله نموده و از قطع صحبت های رئیس جمهوری روسیه ممانعت به عمل آورد. 45 دقیقه طول کشید تا پوتین تمام حرف هایش را بزند و اوباما نیز در این گفتگوی دو ساعته قدم به قدم به پوتین پاسخ داد. باراک اوباما همچنین مدعی شد که به نظر می رسید پوتین برای شنیدن صحبت هایش آماده است اما علاقه ای به دیدگاه های اوباما ندارد.

کتاب جدید خاطرات اوباما شامل چالش های او در تایید ترور اسامه بن لادن است چون نمی توانست درباره این مساله با میشل، همسرش صحبت کند و همچنین پیشنهاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ساخت یک سالن زیبای باله در کاخ سفید می گردد.

در این کتاب که 17 نوامبر منتشر می گردد و بر دوره نخست ریاست جمهوری اوباما در کاخ سفید تمرکز دارد، او جمهوری خواستار را افرادی بیگانه هراس و پارانوید می داند.

وی در این کتاب 768 صفحه ای به شغل سیاسی خود می پردازد و همچنین اذعان می نماید که زندگی در کاخ سفید باعث شد تا سیگار کشیدنش افزایش یابد و ازدواجش با میشل به تنش کشیده گردد.

اوباما در جایی دیگر از کتابش می نویسد که ریشه اصلی همه مشکل ها به ویژه بیگانه هراسی، ضد روشنفکری، تئوری های پارانویدی توطئه و حس انزجار در قبال سیاهپوستان و رنگین پوستان دیگر از پیش از آمدن ترامپ در کاخ سفید آغاز شد زمانیکه جان مک کین تصمیم گرفت تا سارا پیلین، فرماندار آلاسکا را کاندیدای معاونت خود در انتخابات 2008 ریاست جمهوری اعلام کند.

اوباما همچنین به این مساله اشاره می نماید که روزی هشت تا 10 نخ سیگار می کشید و اذعان کرد که دختر بزرگش مالیا او را به ترک سیگار سوق داد و به او گفت که باید آدامس نیکوتین مصرف کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1279

به "خاطره اوباما از اولین دیدارش با پوتین، تنش در ازدواج و سیگاری شدن در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره اوباما از اولین دیدارش با پوتین، تنش در ازدواج و سیگاری شدن در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید