حکیم زاده: جبران یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی نو

به گزارش مینی نت، معاون وزارت آموزش و پرورش گفت: یادگیری مهارت های پایه سنگ بنای یادگیری های بعدی است؛ برنامه ما برای ابتدای سال تحصیلی این است که با همکاری معلمان طرح تثبیت و جبران یادگیری مهارت های پایه دانش آموزان دوره ابتدایی را با جدیت دنبال کنیم.

حکیم زاده: جبران یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی نو

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رضوان حکیم زاده با حضور در برنامه سلام تهران اظهار کرد: طرح تثبیت و جبران یادگیری مهارت های پایه دانش آموزان دوره ابتدایی، در تابستان سال جاری و ابتدای سال تحصیلی تازه با جدیت دنبال خواهد شد.

وی در مورد برنامه های تازه معاونت آموزش ابتدایی برای دانش آموزان این دوره تحصیلی اظهار کرد: با توجه به شرایط آموزش غیرحضوری دانش آموزان در سال گذشته، یکی از استراتژی های معاونت آموزش ابتدایی، شناسایی ضعف های احتمالی در یادگیری مهارت های پایه است.

حکیم زاده اضافه نمود: در تابستان، بخشنامه ای تحت اسم طرح جبران وتثبیت یادگیری به تمام مدارس کشور، ارسال شده است که بر اساس آن دانش آموزانی که در کارنامه آن ها برای درس های فارسی و ریاضی دوره اول ابتدایی و در درس های فارسی، علوم و ریاضی دوره دوم ابتدایی قابل قبول و نیازمند کوشش منظور شده است مشمول این برنامه جبرانی می شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که از اهداف اجرای این طرح می توان به تعمیق یادگیری و تقویت بنیه علمی دانش آموزان، حمایت از دانش آموزان لازم التوجه وکاهش افت تحصیلی، تکرار پایه و ترک تحصیل، به ویژه در پایه های اول و دوم ابتدایی اشاره نمود، گفت: از آنجا که یادگیری مهارت های پایه سنگ بنای یادگیری های بعدی است برنامه ما برای ابتدای سال تحصیلی این است که با همکاری معلمان طرح تثبیت و جبران یادگیری مهارت های پایه دانش آموزان دوره ابتدایی را با جدیت دنبال کنیم.

حکیم زاده تأکید کرد: همه دانش آموزان صرف نظر از نوع استعداد باید مهارت های سواد پایه را فرا بگیرند؛ این که دانش آموزان استعداد های متفاوتی دارند و هرکدام از آن ها می توانند در زمینه خاصی توانایی ویژه ای داشته باشند، صحیح است، اما موضوع مهم این است که همه دانش آموزان در دوره آموزش عمومی، مهارت های سواد پایه را صرف نظر از نوع استعداد فرا بگیرند به ویژه تأکید ما بر مهارت های خواندن و نوشتن است و بعلاوه صحبت کردن و گوش کردن که مهارت های زبانی هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: پژوهش های بسیاری در داخل کشور و در سطح بین المللی اجرا شده که نشان می دهد، اگر دانش آموزان مهارت های پایه سواد را به خوبی یاد نگیرند، امکان یادگیری خوب ریاضیات را هم نخواهند داشت وحتی در علوم و دیگر دروس هم اوضاع به همین شکل است.

حکیم زاده توضیح داد: باید صرف نظر از این که دانش آموز در چه زمینه ای استعداد برتر دارد، در دوره اول ابتدایی به صورت متوازن و در تمام زمینه ها بچه ها را تقویت کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1739

به "حکیم زاده: جبران یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم زاده: جبران یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی همزمان با شروع سال تحصیلی نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید