توصیه روزنامه جمهوری اسلامی به منتقدان دولت: بودن و نبودن یک عکس را مستمسک حمله به دولت قرار ندهید

به گزارش مینی نت، جمهوری اسلامی نوشت: به بازسازی روابط ایران و عربستان که خوشبختانه اکنون به عالی ترین مراحل خود رسیده، نباید در مقیاسی کوچک و حاشیه ای نگاه کرد.

توصیه روزنامه جمهوری اسلامی به منتقدان دولت: بودن و نبودن یک عکس را مستمسک حمله به دولت قرار ندهید

اینکه نشست خبری وزرای خارجه دو کشور در فلان سالن به علت وجود فلان عکس به سالن دیگری منتقل شد یا اگر چنین اتفاقی در زمان دولت دیگری رخ می داد چه ها که نمی کردند و چه چیز ها که نمی گفتند و... حواشی و زوائدی هستند که هیچکس نباید خود را به آن ها مشغول کند به ویژه فعالان سیاسی، اهل فکر و نظر و صاحبان اندیشه و قلم.

ما مسائل انباشته زیادی در تمام زمینه ها داریم که با قطع نظر از اینکه چه کسانی در به وجود آمدن آن ها مقصرند، مسائل کشور هستند و به همه مربوط می شوند. اکنون زمان وقت تلف کردن برای پرداختن به حواشی نیست، وقت ها، نیرو ها و همت ها باید صرف همکاری برای حل مسائل کشور و مقابله با کسانی شوند که آرزوی براندازی اصل نظام را دارند. غفلت از این امر اصلی و مهم باعث مشغول شدن به امور حاشیه ای می گردد.

فعالان سیاسی ما باید از فرهنگ خودمطلق پنداری و دیگران را سرتاپا منفی انگاری فاصله بگیرند و ضمن حفاظت از اصول قابل قبول و منطقی فکری خود، کار دیگران را هرجا که نادرست است نقد نمایند و هرجا که درست است مورد تأیید قرار دهند.

احزاب و جناح های رقیب در غرب در عین حال که با همدیگر بشدت برای کسب قدرت رقابت می نمایند، وقتی پای حفاظت از منافع ملی به میان می آید، با هم متحد می شوند و در مقابل دشمن مشترک همانند ید واحده عمل می نمایند. این، دستور اسلام است، ولی افسوس که ما مسلمان ها آن را به فراموشی سپرده ایم و غیرمسلمانان در عمل به آن کوشا هستند.

این درست است که دستگاه های رسمی دولتی نباید از چارچوب های رسمی در اماکن و امور تشریفاتی خارج شوند، ولی هنگامی که چنین اتفاقی می افتد، رقبا نباید آن را از طریق ای برای انتقام گرفتن تبدیل نمایند و درصدد بهره برداری تبلیغاتی برآیند. همه اهل یک خانه هستیم و باید در برطرف نواقص بکوشیم و در این راه، نصیحت و راهنمایی را بر سایر برخورد ها ترجیح دهیم. البته مسئولان وزارت امور خارجه هم نباید از شیطنت عناصر افراطی غفلت نمایند.

اینهم درست است که ایجاد مشکل در روابط میان ایران و عربستان به اصحاب تفکر افراطی مربوط است، ولی اکنون که دولت کنونی به هر علت درصدد ترمیم رابطه برآمده و در این مسیر به موفقیت های زیادی رسیده، همه باید از این اقدام استقبال و برای موفقیت بیشتر آن به دولت یاری نمایند. از اینکه هیچ معارضی در برابر تحسین روابط ایران و عربستان سینه سپر نمی کند و کفن پوش و تابلوی تهدید در دست به خیابان ها نمی آید، همه باید خشنود باشند.

به عوارض مثبت ازسرگیری روابط ایران و عربستان که یکی از آن ها توقف جنگ یمن است فکر کنید و ببینید که جلوگیری از ادامه خون ریزی در یک کشور مسلمان آنهم با بودجه سایر مسلمانان و مانع شدن از آوارگی، گرسنگی، قحطی، بیماری های واگیر، ویرانی های وسیع و توقف آموزش و فرهنگ، چه واقعه مهمی است که خوشبختانه با ازسرگیری روابط ایران و عربستان اتفاق افتاده است. همه باید دولت را به ادامه توسعه روابط با سایر کشور ها تشویق کنیم. تحقق این هدف فقط با پرهیز از حاشیه پردازی میسر است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1402 بروزرسانی: 30 خرداد 1402 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2218

به "توصیه روزنامه جمهوری اسلامی به منتقدان دولت: بودن و نبودن یک عکس را مستمسک حمله به دولت قرار ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه روزنامه جمهوری اسلامی به منتقدان دولت: بودن و نبودن یک عکس را مستمسک حمله به دولت قرار ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید