بیشترین رمزارز دنیا بیت کوین نیست

به گزارش مینی نت، چه رمزارزی در دنیا بیشتر از سایر رمزارزها استفاده می شود؟ اگر فکر می کنید بیت کوین بیشتر از سایر رمزارزها استفاده می شود، کاملا در اشتباه هستید. با این وجود 70 درصد از ارزش بازار سهام دیجیتال را بیت کوین می دانند.

بیشترین رمزارز دنیا بیت کوین نیست

به سختی می توان ارقام عینی در حجم مبادلات تجاری رمزارزها را محاسبه کرد. با این حال داده های سایت CoinMarketCap.com نشان می دهد که توکن تتر(Tether) بالاترین حجم معاملات روزانه و ماهانه را داشته است. سرمایه گذاری در بازار توکن های تتر بیش از 30برابر کوچک تر از سایر رمزارزها ست.

به گفته ارائه دهنده اطلاعات بازار خرید و فروش رمزارزها، حجم معاملات تتر برای اولین بار در ماه آوریل سال جاری از بیت کوین پیشی گرفت و از اوایل ماه آگوست در حدود 21 میلیارد دلار در روز از آن فراتر رفته است.

حجم مبادلات ماهانه تتر در حدود 18 درصد بالاتر از بیت کوین است. با دانستن این اطلاعات متوجه خواهیم شد که در حال حاضر مهم ترین سکه در اکوسیستم کریپتو جهان، تتر است. تتر همچنین یکی از دلایل اصلی احتیاط قانونگذاران نسبت به رمزارزهاست، زیرا قانونگذاران به شدت نگران دستکاری در بازار تجارت و تبادل اطلاعات با استفاده از رمزارزها هستند.

کوین ها با بیشترین حجم معاملات روزانه

لکس سوکولین(Lex Sokolin)، رئیس مشترک فناوری اقتصادی جهانی در شرکت ConsenSys گفت: اگر تتر وجود نداشته باشد، ما حجم عظیمی از معاملات روزانه را در حدود یک میلیارد دلار یا بیشتر را با توجه به منبع داده ها از دست می دهیم.

تتر یکی از انواع رمزارزهای پایدار است. توکن های رمزارز تتر به دنبال اجتناب از نوسانات قیمت هستند. تتر همچنین یک راستا برای بسکمک از تجار فعال جهان در بازار کریپتو است. در کشورهایی مانند چین، که مبادلات رمزارز ممنوع است، مردم می توانند با پرداخت پول نقد رمزارز تتر را خریداری کنند. از طرفی، می توان از تتر برای معامله بیت کوین و دیگر رمزارزها استفاده کرد.

جرمی آلایر(Jeremy Allaire)، مدیر اجرایی شرکت سرکل(Circl)، در مصاحبه با بلومبرگ گفت: بسکمک از مردم آسیا، که ایده همکاری با شرکت های خارجی را دوست دارند، هنوز چیزهایی که تحت تسلط دولت آمریکا باشد را تیره و تار می دانند.

در اوایل سال جاری حساب معامله کنندگان آسیایی حدود 70 درصد از کل حجم مبادلات کریپتو را تشکیل می دادند. براساس سخنان جرمی آلایر، تتر40 درصد استفاده شده است. 80درصد از کل تراکنش ها در بازارهای برتر جهانی متعلق به بایننس و هوبی بوده است.

از آنجا که موسسات اقتصادی سنتی نگران هستند که آنها را مجرم بدانند و پولشان به اندازه کافی با ارزش نباشد، اغلب مبادلات کریپتو هنوز حساب های بانکی ندارند. به خاطر آنکه مبادلات کریپتو حساب بانکی مشخصی ندارند نمی توانند با دلار معامله شوند

تادئوس دریجا(Thaddeus Dryja)، دانشمند تحقیقاتی در موسسه فناوری ماساچوست، معتقد است: بسکمک از مردم حتی نمی دانند که از تتر استفاده می کنند. از آنجا که موسسات اقتصادی سنتی نگران هستند که آنها را مجرم بدانند و پولشان به اندازه کافی با ارزش نباشد، اغلب مبادلات کریپتو هنوز حساب های بانکی ندارند. به خاطر آنکه مبادلات کریپتو حساب بانکی مشخصی ندارند، نمی توانند با دلار معامله شوند. به همین خاطر از تتر به عنوان جانشین استفاده می کنند.

دریجا در گفت وگو با شبکه اقتصادی بلومبرگ گفت: فکر نمی کنم که مردم واقعا به تتر اعتماد کنند، با این وجود فکر می کنم که مردم بدون آنکه بدانند از آن استفاده می کنند و به جای آن فکر می کنند که در یک حساب بانکی دلار واقعی دارند. کسانی که تراکنش هایشان را با رمزارزها انجام می دهند، این تصور را به مشتریان خود منتقل می کنند که به جای دلار، تتر در دست دارند.

روشی که تتر با آن مدیریت و اداره می شود، از آن یک جعبه سیاه می سازد. در حالی که بیت کوین به هیچ کس تعلق ندارد، تتر توسط یک شرکت خصوصی مستقر در هنگ کنگ به نام بیتفینکس(Bitfinex) اداره می شود. بیتفینکس همچنین مالک تبادلات کریپتو است. مکانیسم دقیقی از منبع تغذیه تتر که افزایش و کاهش می یابد، مشخص نیست.

در آوریل2019 تتر فاش کرد که 74 درصد از اوراق بهادار، توسط وثیقه نقد و کوتاه مدت پوشش داده شده اند در صورتی که پیش از این میزان پول نقد و وثیقه کوتاه مدت آن 100درصد عنوان شده بود. این افشاگری بخشی از تحقیقات مداومی بود که توسط دادستان کل نیویورک در مورد تتر اجرا شده بود.

از آنجا که موسسات اقتصادی سنتی نگران هستند که آنها را مجرم بدانند و پولشان به اندازه کافی با ارزش نباشد، اغلب مبادلات کریپتو هنوز حساب های بانکی ندارند. به خاطر آنکه مبادلات کریپتو حساب بانکی مشخصی ندارند نمی توانند با دلار معامله شوند

جان گریفین (John Griffin)، استاد امور اقتصادی دانشگاه تگزاس گفت: نیمی از بیت کوین هایی که در سال 2017 به دست آمده، در نتیجه دستکاری بازار با استفاده از تتر بوده است. سال گذشته بلومبرگ گزارش داد که وزارت دادگستری آمریکا درباره نقش تتر در تغییرات بازار تحقیق می کند.

استاد اقتصاد دانشگاه تگزاس ادعا می کند که تحت کنترل بودن توسط احزاب متمرکز با هدف اصلی بلاکچین و رمز ارزهای غیر متمرکز مغایرت دارد. ایده تحت کنترل در آوردن رمز ارزها در تئوری عالی است، ولی در عمل ریسک زیادی دارد زیرا هر چه احزاب متمرکز قصد کنترل کردن بلاکچین و رمزارزها را دارند، به سوء استفاده متهم و گرفتار مسائل مشابه به ارزهای سنتی می شوند.

دان ریکمان(Dan Raykhman) توسعه دهنده پلتفرم های دیجیتال فناوری گفت: چون تتر کلید رشد استارتاپ ها و کسب وکارهای سنتی است، بسکمک از مبادلات با آن انجام می شود. مبادلات کریپتو در صورت نیاز همانند کسب وکارهای سنتی به وثیقه نیاز دارند. این حمایت ضمنی به بقای تبادلات کمک می کند.

برخی از رمز ارزهای پایدار در سال گذشته به طور مستقل حسابرسی و قانونمند شده اند و تاکنون، بسکمک از آنها به صورت مستقل مورد توجه و نظارت قرار گرفته اند. آرون براون(Aaron Brown)، سرمایه گذار و نویسنده بلومبرگ، درباره تتر نوشته است: تتر از سال 2014 به وجود آمد ولی سوابق قدیمی رمزنگاری و ارزش خود را حفظ کرده است. آرون براون معتقد است تتر کامل نیست ولی برای بسکمک از مردم مناسب است.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 523

به "بیشترین رمزارز دنیا بیت کوین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین رمزارز دنیا بیت کوین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید