ایران 148 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد کرد

به گزارش مینی نت، خبرنگاران: صادرات کنجاله سویای هند به ایران در ماه های آوریل و می سال 2013 (برابر با فروردین و اردیبهشت 92) با کاهش 2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد و به 148 هزار تن رسید.

ایران 148 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندین اکسپرس، صادرات کنجاله دانه های روغنی هند در ماه می به ویژه در اثر افت تقاضا از سوی ایران، کره جنوبی و ویتنام با کاهش 16 درصدی روبرو شد.

در حالی که هند در می سال گذشته 359 هزار تن کنجاله دانه های روغنی به خارج صادر نموده بود این رقم در می سال جاری به 302 هزار تن کاهش یافته است.

در ماه آوریل نیز صادرات این محصول هند با کاهش 51 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 199 هزار تن رسید.

بر این اساس کل صادرات کنجاله دانه های روغنی هند در دو ماه آوریل و می که دو ماه نخست سال اقتصادی هند است با کاهش 34 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن روبرو شد و به 502 هزار تن رسید.

صادرات به کره جنوبی در این دو ماه با کاهش 7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد و به 198 هزار تن رسید. کره جنوبی بزرگترین واردکننده کنجاله دانه های روغنی هند طی این مدت بوده است.

ایران نیز به عنوان دومین واردکننده کنجاله دانه های روغنی از هند طی دو ماه آوریل و می برابر با فروردین و اردیبهشت سال جاری 148 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد نموده است. واردات کنجاله سویای ایران از هند در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش داشته است. ایران در آوریل و می سال گذشته 151 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد نموده بود.

تایلند نیز به عنوان سومین وارد کننده، طی ماه های آوریل و می 48 هزار تن، و پس از آن ویتنام 26 هزار تن و ژاپن 10 هزار تن کنجاله دانه های روغنی از هند وارد نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 583

به "ایران 148 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 148 هزار تن کنجاله سویا از هند وارد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید