ایران میزبان ژئوپارک های آسیا، اقیانوسیه یونسکو در سال 2021 شد

به گزارش مینی نت، ایران در نخستین جلسه شورای اجرایی ژئوپارک های منطقه آسیا- اقیانوسیه یونسکو، به عنوان میزبان هفتمین اجلاس منطقه ای این ژئوپارک ها در سال 2021 معرفی گردید.

ایران میزبان ژئوپارک های آسیا، اقیانوسیه یونسکو در سال 2021 شد

کشور اندونزی به عنوان میزبان ششمین دوره اجلاس ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه یونسکو در سال 2019 انتخاب شد و ایران نیز به عنوان میزبان دوره بعدی، یعنی هفتمین دوره این اجلاس در سال 2021، معرفی گردید.

علیرضا امری کاظمی نماینده ایران در کمیته های راهبری و اجرایی شبکه منطقه ای ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه، گفت:

پیشنهاد میزبانی ایران از هفتمین دور این اجلاس، مورد استقبال و تایید تمام اعضای کمیته نهاده شد که در صورت انجام مکاتبات و پیگیری های بعدی از سوی ایران، این میزبانی رسمی خواهد شد و ژئوپارک جهانی قشم و یا یکی از ژئوپارک هایی که ان شاءلله تا سال 2020 در لیست جهانی قرار می گیرد، محل برپایی این اجلاس خواهد بود.

وی اضافه کرد:

در واقع شبکه ژئوپارک های آسیا- اقیانوسیه ضمن اعلام تایید و حمایت، منتظر پیشنهاد رسمی و مکتوب ایران خواهد بود تا پس از آن، موضوع را به صورت عمومی و در سطح بین المللی اعلام کند. من بعد از بازگشت به ایران موضوع را در جلسه ای با مسئولان منطقه آزاد قشم و ژئوپارک جهانی آنالیز خواهیم کرد و تصمیم گیری و اعلام خواهد شد.

به گفته امری کاظمی، مزیت این میزبانی تقویت جایگاه ایران در شبکه جهانی و بعلاوه ایفای نقش پررنگ قشم به عنوان تنها ژئوپارک جهانی یونسکو و آسیا اقیانوسیه در آسیای غربی، مرکزی و خاورمیانه خواهد بود.

اجلاس منطقه ای ژئوپارک های یونسکو هر دو سال یک بار در یکی از کشورهای عضو و صاحب ژئوپارک، برگزار می گردد که سال جاری میزبان، کشور چین بود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1930

به "ایران میزبان ژئوپارک های آسیا، اقیانوسیه یونسکو در سال 2021 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران میزبان ژئوپارک های آسیا، اقیانوسیه یونسکو در سال 2021 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید