اولیانوف: سفر گروسی به ایران موفقیت آمیز بود

به گزارش مینی نت، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، سفر مدیرکل آژانس اتمی به ایران را موفقیت آمیز توصیف کرد.

اولیانوف: سفر گروسی به ایران موفقیت آمیز بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در توییتی سفر مدیرکل آژانس اتمی به ایران را پیروزیت آمیز توصیف کرد.

این دیپلمات روس نوشت: سفر دیروز رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران بسیار پیروز بود. دو طرف در مورد گام های معین با هدف حل و فصل مسائل پادمانی به جای مانده در یک دوره زمانی معقول به توافق رسیدند. دستاورد بزرگ!

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از بازگشت از تهران گفت که نظارت بر سایت های هسته ای ایران ادامه خواهد یافت و افزود مذاکرات خوبی در تهران داشته و منتظر بازگشت کامل ایران به توافق هسته ای است.

گروسی در ادامه گفت که فکر می کند حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران برای خاتمه مذاکرات هسته ای به وین سفر خواهد کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (شنبه) 14 اسفند ماه در تهران با محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی برای سومین بار در دولت سیزدهم دیدار و مصاحبه کرد. دو طرف پس از این دیدار که نزدیک دو ساعت به طول انجامید به میان خبرنگاران آمدند و اسلامی اعلام کرد که قرار است توافق دو طرف در قالب یک بیانیه منتشر شود. بر این اساس، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه مشترک صادر کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در کنفرانس خبری با مدیرکل آژانس اتمی با تأکید بر اینکه موارد ادعایی باید برای همیشه بسته شود، اعلام کرد: توافق کردیم مدارکی که باید بین ایران و آژانس مبادله شود، حداکثر تا خرداد انجام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 2007

به "اولیانوف: سفر گروسی به ایران موفقیت آمیز بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: سفر گروسی به ایران موفقیت آمیز بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید