انتصاب پنهانی چمران به مشاورت رئیس مجلس!

به گزارش مینی نت، آخرین بار که از انتصابات پنهانی محمدباقر قالیباف در قامت رییس مجلسِ، خبری منتشرشد، بیست وهشتم آبان ماه بود. آن موقع رییس انتخابی ترین قوه جمهوری اسلامی، بدون اعلام قبلی و در سکوت کامل خبری، به طور پنهانی اقدام به تغییر معاون اجرایی مجلس، رییس مرکز حراست قوه مقننه و مهم تر از همه، مدیر نیروی انسانی مجلس نموده و چهره های نزدیک و وفادار به خود را در این سمت ها به کار گرفته بود.

انتصاب پنهانی چمران به مشاورت رئیس مجلس!

اعتماد در ادامه نوشت: با این حال، اما قاعده نانوشته خوش بینی و اعتماد همچنان حکم می کرد که امیدوار باشیم که پس از آن گزارش، خط مشی رییس مجلس تغییر نموده و حداقل به شعار های دوران انتخابات خود پایبند باشد، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد؛ بلکه در همین چند روز گذشته محمدباقر قالیباف که با توجه به سبک و سیاق اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری از سوی نمایندگان دوره یازدهم، احتمال حضورش در انتخابات ریاست جمهوری به شکل قابل توجهی افزایش یافته، مشاوری جدید را به طور پنهانی و بدون اعلام رسانه ای منصوب نموده است؛ مشاوری که یدِ طولایی در انتخابات شورا ها دارد و البته همراهی با قالیباف!

براساس پیگیری های خبرنگار ما در هفته جاری مهدی چمران به عنوان مشاور رییس مجلس در امور شورا های اسلامی شهر و روستا انتخاب شده است. این انتخاب در جریان مراسمی که در مجلس برگزار شده، انجام شده، اما هنوز تعیین نیست که چرا قالیباف و یارانش حاضر به اعلام رسمی انتصابات خود نیستند.

پاسخ قطعی به این پرسش حداقل از سوی رسانه ها ناممکن است، ولی آنچه عیان است، اهداف انتخاباتی قالیباف برای نزدیک نگه داشتن چهره ای، چون چمران به خود است. چمران ریاست شورای شهر تهران در دوره های دوم، سوم و چهارم را عهده دار بوده و از جمله اعضای جبهه مردمی نیرو های انقلاب اسلامی موسوم به جمنا به شمار می رود.

قرار گرفتنش کنار قالیباف از عزم رییس مجلس برای افزایش سهم خود در لیست اصولگرایان برای تصاحب شورای شهر آینده تهران و البته شهرداری حکایت دارد. افزایش سهمی که می تواند شانس مهرداد بذرپاش را مقابل سعید محمد افزایش دهد و او را به کرسی شهرداری تهران نزدیک تر کند. علاوه بر این، نمی توان از تاثیر حضور چمران به عنوان مشاور قالیباف در سرنوشت طرح اصلاح قانون انتخابات شورا ها غافل شد. چمران هم، چون قالیباف و محمدصالح جوکار از سبک و سیاق فعلی شورا ها ناراضی است و احتمالا کنار کمیسیون شورا ها برای نگارش قانونی جدید برای مجلس شهری اقدام خواهد نمود؛ قانونی که از همین حالا ناظران نسبت به عواقب آن هشدار می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1373

به "انتصاب پنهانی چمران به مشاورت رئیس مجلس!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتصاب پنهانی چمران به مشاورت رئیس مجلس!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید