الزامات سفر در شرایط کرونا

به گزارش مینی نت، نگران سفر با بچه های واکسینه نشده هستید؟ در این جا به 6 سوال در خصوص چگونگی مدیریت خطرات در این رابطه پاسخ داده شده است.

الزامات سفر در شرایط کرونا
تصویر: الزام استفاده از ماسک در فرودگاه ها خطر ابتلا در سفر هوایی را کاهش می دهد. ArtMarie / E + به وسیله گتی ایماژ

در سراسر ایالات متحده، موارد COVID-19 ، در درجه اول در جمعیت های واکسینه نشده، دو باره در حال افزایش است. بیشتر این موارد به علت نوع بسیار آلوده نماینده دلتا SARS-Cov-2 ، ویروس کرونا است که باعث COVID-19 می گردد. بسیاری از بچه ها از جمله افرادی هستند که واکسینه نشده اند، به این علت که هیچ واکسنی برای بچه ها زیر 12 سال مجاز نبوده است. حدود یک چهارم بچه ها 12 تا 15 ساله واکسینه شده اند. با توجه به افزایش موارد ابتلا و عدم توانایی در واکسیناسیون بچه ها خردسال، بسیاری از والدین نگران ایمنی سفر در این تابستان هستند.

مسافرت به طور حتم منجر به روبروه با بچه ها و بزرگ سالان واکسینه نشده خواهد شد. اما خطر با توجه به مقدار روبروه مشخص می گردد.خطر ابتلا به COVID-19 در ارتباط با مسافرت تا حد زیادی با نحوه سفر، مکانی که می خواهید بروید، حضور در آن جا و کاری که انجام می دهید مشخص می گردد. با ارزیابی این متغیرها، والدین می توانند در خصوص برنامه های سفر خود آگاهانه تصمیم بگیرند.

1- COVID-19 چقدر برای بچه ها خطرناک است؟

هنگام تفکر در خصوص COVID-19 و بچه ها واکسینه نشده، باید دو نوع خطر را در نظر گرفت - هم خطر مستقیم برای کودک و هم خطر انتقال به دیگران. بچه ها بسیار کمتر از بزرگ سالان از COVID-19 به بیماری شدید مبتلا می شوند و بسیار کمتر می میرند. اما به هر حال بچه ها هم در اثر COVID-19 می میرند. COVID-19 باعث تقریباً 500 مرگ در بچه ها 17 ساله و کوچک تر در آمریکا شده است و بعضی از بچه ها نیز از COVID-19 طولانی رنج می برند - با تاثیرات ماندگار COVID-19 که هنوز به خوبی شناخته نشده است.

اگر بخواهیم از منظر این موضوع صحبت کنیم، تعداد مرگ های ناشی از آنفلوانزا در یک دوره معمول آنفلوانزا حدود 150 تا 200 کودک در ایالات متحده است اما معلوم شده است که فقط یک کودک در اثر آنفلوانزا در فصل آنفلوآنزای 2020-2021 فوت نموده است. در سال گذشته، COVID-19 یکی از شایع ترین دلایل مرگ و میر مربوط به بیماری های عفونی در بچه ها بوده است.

یک قانون مهم این است که در فضای باز بودن نسبت به داخل فضای بسته بودن ایمن تر است. اما حتی زمانی که بچه ها به طور جدی با COVID-19 بیمار نشوند یا علائمی از خود نشان ندهند، هنوز هم می توانند ویروس را به سایر بچه ها و بزرگ سالان منتقل نمایند. مقدار انتقال SARS-CoV-2 از کودک به بزرگ سال تقریباً نیمی از مقدار انتقال از بزرگ سال به کودک است. بنا بر این حتی هنگامی که خطر برای بچه ها کم است، انتقال به سایر بچه ها و بزرگ سالان واکسینه نشده هنوز یک نگرانی جدی است.

2- آیا سفرهای جاده ای ایمن تر از سفرهای هوایی هستند؟

افراد می توانند در هنگام مسافرت، بیشتر از زندگی روزمره خود، با دیگران رو به رو شوند. این امر به طور خود کار احتمال قرار گرفتن در معرض فرد مبتلا به COVID-19 را افزایش می دهد.

با سفرهای هوایی، خانواده ها باید تعداد افرادی که در فرودگاه ها و بعلاوه هواپیما در معرض آن هستند را در نظر بگیرند. در فرودگاه ها، مسافران در فضای بسته، در معرض بسیاری از افراد، به طور بالقوه از منطقه ها مختلف کشور و دنیا هستند. اما با توجه به الزام استفاده از ماسک در فضای بسته در تمام اوقات در فرودگاه های ایالات متحده، خطر کاهش می یابد.

در هواپیما، مسافران ممکن است برای چند ساعت در کنار چندین نفر خارج از خانواده خود بنشینند و بعضی از این افراد به طور مداوم از الزامات استفاده از ماسک پیروی ننمایند. اگر چه شیوع بیماری با سفر هوایی همراه بوده است، خوشبختانه این شیوع گزارش شده نادر بوده است.

در هفته های اخیر، بالاترین مقدار آلودگی به COVID-19 در جوامعی با کمترین مقدار واکسیناسیون دیده شده است. به طور کلی، مسافرت با اتومبیل با در معرض قرار گرفتن محدود به وقفه های استراحت اندک و توقف های کوتاه وعده غذایی، احتمالاً ایمن تر خواهد بود.

3- مقصد چگونه روی ریسک تأثیر می گذارد؟

چه در جامعه خود و چه هنگام مسافرت راه دور، یک عامل خطر جدی که باید در نظر گرفته گردد، مقدار موارد COVID-19 است، از جمله بروز نوع دلتا در آن جامعه. وقتی نرخ COVID-19 در جامعه افزایش می یابد، به طور کلی مقصد نسبت به جامعه ای با نرخ های کم و پایدار، از امنیت کمتری برخوردار می گردد.

بسیاری از بچه ها از جمله افرادی هستند که واکسینه نشده اند، به این علت که هیچ واکسنی برای بچه ها زیر 12 سال مجاز نبوده است. در هفته های اخیر، بالاترین مقدار آلودگی به COVID-19 در جوامعی با کمترین مقدار واکسیناسیون دیده شده است. یک روش برای ارزیابی خطر یک مقصد خاص مقایسه نرخ های COVID-19 اخیر و مقدار واکسیناسیون در مقصد شما با همین نرخ ها در جامعه خود شما با استفاده از وب سایت CDC است.

4- چه نوع اجتماعاتی در حال حاضر امن هستند؟

هنگام مسافرت، افراد با غریبه ها، دوستان و فامیل های دورتر که نمی توانند در خانه با آنها روبرو شوند در تماس هستند. این فعل و انفعالات، یعنی آن چه اپیدمیولوژیست ها مخلوط کردن می نامند، احتمال قرار گرفتن در معرض SARS-CoV-2 را در افراد افزایش می دهد.

مسافرت با اتومبیل با در معرض قرار گرفتن محدود به وقفه های استراحت اندک و توقف های کوتاه وعده غذایی، احتمالاً ایمن تر خواهد بود.

تصویر: اجتماعات گسترده خانوادگی به طور حتم منجر به اختلاط بیشتر و احتمال ابتلا به عفونت می گردد. Franco Vogt / بانک تصویر به وسیله گتی ایماژ

خطر اضافه شده در اثر این اختلاط بستگی به شرایط واکسیناسیون افرادی که با آنها رو به رو شده اند، تعداد افرادی که با آنها رو به رو شده اند، نوع رویارویی ها و مدت زمان برخورد با آنها دارد. اگر برای چندین ساعت در نزدیکی افراد زیادی باشید، خطر بیشتر از این است که برای مدت کوتاهی در کنار چند نفر باشید. اگر تقریباً همه کسانی که با آنها تماس می گیرید واکسینه شده باشند، خطر بسیار کم خواهد بود. اما با افزایش تعداد افراد واکسینه نشده، خطر نیز افزایش می یابد.

مقدار انتقال SARS-CoV-2 از کودک به بزرگ سال تقریباً نیمی از مقدار انتقال از بزرگ سال به کودک است.

5- چه نوع فعالیت هایی ایمن هستند؟

یک قانون مهم این است که در فضای باز بودن نسبت به داخل فضای بسته بودن ایمن تر است. در فضای بسته، ویروس می تواند برای مدتی در هوا معلق بماند و باعث افزایش احتمال قرار گرفتن در معرض آن گردد. در فضای باز، ویروس به سرعت پراکنده می گردد و احتمال ابتلا به ویروسِ ریخته شده به وسیله فرد آلوده به ویروس کرونا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

نگرانی اصلی در فضای باز این است که مردم برای مدت طولانی به یک دیگر نزدیک باشند. چندین ساعت نشستن در بیرون از خانه در کنار دیگران، مثلاً در یک بازی بیس بال یا یک جشنواره موسیقی، ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد، به خصوص اگر افراد ماسک نزده باشند و مقدار واکسیناسیون در جامعه پایین باشد. برای بچه هایی که با هم بازی می نمایند، فعالیتی مانند کشتی در چمن کم ایمن تر از فوتبال یا پرتاب یک فریزبی (یا پرتاب دیسک) خواهد بود.

در سال گذشته، COVID-19 یکی از شایع ترین دلایل مرگ و میر مربوط به بیماری های عفونی در بچه ها بوده است.

6- چه گام هایی می تواند خطر عفونت را کاهش دهد؟

هیچ تصمیمی برای همگان درست نخواهد بود. هر پدر و مادری باید خطرات را بسنجد و تصمیم خود را بگیرد. مسافرت به طور حتم منجر به روبروه با بچه ها و بزرگ سالان واکسینه نشده خواهد شد. اما خطر با توجه به مقدار روبروه مشخص می گردد.

لازم به یاد آوری است که واکسیناسیون تنها یکی از ابزارهایی است که می تواند برای کاهش خطر استفاده گردد. در صورت امکان استفاده از ماسک را در فضاهای بسته در نظر بگیرید. ماسک ها انتقال را کاهش می دهند و ثابت شده است که مکمل مؤثر واکسیناسیون هستند. استفاده از ماسک در فضاهای بسته و در بعضی از اوقات - حتی اگر نه در همه اوقات - درمکان های عمومی، خطر را بیشتر کاهش می دهد.

قبل از سفر، خانواده ها باید در باره انتظارات و نگرانی ها صحبت نمایند، هم در خانواده خودشان و هم با دیگرانی که با آنها دیدار می نمایند. این گفتگوها ممکن است سخت باشد. مردم باید صریح، صادقانه و بدون قضاوت در باره این که چه کسی واکسینه شده و چه کسی این کار را ننموده است صحبت نمایند و در خصوص یک سری قوانین توافق نمایند.

بچه ها بسیار کمتر از بزرگ سالان از COVID-19 به بیماری شدید مبتلا می شوند و بسیار کمتر می میرند. اما به هر حال بچه ها هم در اثر COVID-19 می میرند.و سپس تمام کوشش خود را بکنید تا از تعطیلات خود لذت ببرید.

منبع: ویلیام سی میلر ، The Ohio State University

منبع: راسخون
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1881

به "الزامات سفر در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزامات سفر در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید