اعمال محدودیت در سهمیه گاز صنایع استان ها عادلانه باشد

به گزارش مینی نت، استاندار آذربایجان شرقی در مورد موضوع گاز صنایع گفت: متأسفانه با توجه به آمار مشاهده می گردد که اندازه سهمیه ها بر اساس عدالت تقسیم نشده است. استان آذربایجان شرقی با توجه به شرایط ویژه آب و هوایی، نباید با اعمال محدودیت بالا در مصرف گاز روبرو می شد اما اندازه محدودیت در سهمیه گاز این استان نسبت به دیگر استان ها بالا است که باید این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.

اعمال محدودیت در سهمیه گاز صنایع استان ها عادلانه باشد

عابدین خرم در هفتاد و نهمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی ادامه داد: برای رفع این مطالبات چندین نامه برای وزیر نفت نوشته شده است که از نمایندگان مجلس نیز می خواهیم در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند تا صنایع در طول زمستان با مشکل گاز روبرو نشوند.

خرم با بیان اینکه این شورا باید به قرارگاه جذب سرمایه و شناسایی و رفع کردن موانع و مسائل بخش خصوصی و حوزه فراوری تبدیل گردد، گفت: از سوی دیگر بخش خصوصی باید در شناسایی نخبگان اقدامات اساسی انجام دهد چراکه باوجود فعالیت تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان در استان، متأسفانه فرآیند تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی آن به درستی انجام نمی گردد که در این راستا اتاق تبریز باید ایفاگر نقش مهمی باشد.

ابوالفتح ابراهیمی، نائب رئیس اتاق تبریز نیز با اشاره به اولین دستور جلسه این نشست با موضوع اولویت بندی قطع گاز شرکت های فولادی گفت: مقدار محدودیت در تخصیص سهمیه گاز صنایع در استان های مختلف عادلانه نبوده و این فرایند باید اصلاح گردد.

موسی خلیل الهی، رئیس کل دادگستری استان نیز در این جلسه در مورد محدودیت سهمیه گاز صنایع استان گفت: نباید شاهد وجود ناعدالتی در تخصیص این سهمیه باشیم که این مورد باید به وسیله دستگاه های مذکور پیگیری گردد.

روح الله متفکر آزاد، نماینده مردم تبریز در مجلس نیز در این جلسه گفت: مشکل کمبود گاز و مصرف بالای آن برای کاهش سهمیه گاز صنایع مطرح می گردد اما آنچه مورد اعتراض بوده، تبعیض در اعطای این سهمیه ها است.

آنالیز چالش های پیش روی صنایع فولاد استان به علت برنامه اولویت بندی قطع گاز شرکت های فولادی به وسیله وزارت نفت، آنالیز چالش های اخذ کارت بازرگانی و پروانه بهره برداری شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری و بعلاوه آنالیز دلایل عدم اجرای ماده چهار قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون مذکور موضوع الزام استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح در احداث تمامی ساختمان ها سه دستور جلسه این نشست بود.

درخواست مشارکت واحدهای صنعتی در مدیریت مصرف برق در فصل زمستان 1400 از سوی شرکت توزیع برق تبریز، ایجاد خط اعتباری واردات نهاده های کشاورزی به وسیله رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تبریز و طرح موضوع مرتبط با حوزه گردشگری استان به وسیله رئیس انجمن رستوران های بین راهی و مراکز رفاهی استان نیز دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بودند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: mininote.ir شناسه مطلب: 1994

به "اعمال محدودیت در سهمیه گاز صنایع استان ها عادلانه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت در سهمیه گاز صنایع استان ها عادلانه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید